کتاب بازاریابی صادرات

عنوان: کتاب بازاریابی صادرات

نویسنده: دبرا و کاندوس

ترجمه: جلیل فرجاد

نوع فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: ۵۰ صفحه

ناشر: انتشارات ری

دانلود کتاب بازاریابی صادرات

درباره کتاب بازاریابی صادرات

خلاصه کتاب بازاریابی صادرات نوشته دبرا و کاندوس توسط دانشجویان مدیریت بازاریابی تهیه شده است. این خلاصه نویسی به صورت فایل ورد قابل ویرایش است. هنگامی که یک شرکت تصمیم به صادرات می‌گیرد،باید یک استراتژی صادرات طرح‌ریزی نماید. تدوین طرح یک استراتژی مسئله اصلی هر نوع فعالیت تجاری است. استراتژی مشخص می‌سازد که شرکت به کجا می‌رود و طریق رسیدن به مقصد چیست. استراتژی بازاریابی معمولا به معنی انتخاب یک بازار و تصمیم‌گیری درباره نوع کالا، قیمت و سیاست‌های مربوط به ترویج و توزیع آن کالااست که باید توسط شرکت مربوطه صورت پذیرد.

در حقیقت استراتژی یک شرکت به منزله برنامه کاری آن جهت رقابت در بازارهای صادراتی مورد نظر است. صادرات نیازمند دانشی تخصصی است. استراتژی بازاریابی در این حوزه باید براساس دانش فنی صورت گیرد. در این کتاب چنین دانشی در اختیار پژوهشگر قرار می‌گیرد بنابراین مطالعه آن به پژوهشگران پیشنهاد می‌شود.

یک استراتژی مشخص صادراتی، هدف و مقصود واحدی را جلوه گر می‌سازد که کارمندان شرکت می‌توانند فعالیت‌های خود را در رابطه با آن تنظیم نمایند. ضمنا برای به اجرا در آوردن یک استراتژی نیز به برنامه بازاریابی صادراتی نیاز است. یک برنامه بازاریابی صادرات،در واقع یک راهنمای گام به گام جهت اجرای استراتژی محسوب می‌شود. برنامه مذکور مسائل استراتژیک را مدنظر قرار داده و اقدامات عملی مرتبط را جهت انجام، مشخص می‌سازد. برنامه یاد شده، زمان انجام امور را تعیین کرده و برای هر مرحله آن، بودجه‌ای تفصیلی تهیه می‌نماید. در نهایت، برنامه باید به تمامی سوالات مربوط به اجرای استراتژی صادرات شرکت پاسخگو بوده و شرکت را جهت دستیابی به هدف استراتژیک آن، هدایت و راهنمایی نماید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله