کتاب مدیریت تحول

عنوان: کتاب مدیریت تحول در سازمان

عنوان لاتین: Organization Development

نویسنده: وندال فرنچ و سیسیل بل

نام نویسندگان به لاتین: Wendell French & Cecil Bell

نوع فایل: PDF و اسلایدهای پاورپوینت

تعداد صفحات: ۱۰۰ صفحه

ناشر: انتشارات آمازون

دانلود کتاب مدیریت تحول

درباره کتاب مدیریت تحول در سازمان

تحول سازمانی نوعی استراتژی بهسازی نیروی انسانی سازمان است. این رویکرد در اواخر دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه ۱۹۶ مطرح شد. اساس آن بر بینش‌ها و آگاهی‌های حاصله از پویایی‌های گروهی و نظریه و عملی مرتبط با تغییر برنامه‌ریزی شده، استوار است. حوزه تحول سازمان در راه تکاملی خود به چارچوبی منسجم از نظریه‌ها و کاربردها رسیده است که می‌تواند بسیاری از مسائل مهم انسانی موجود در سازمان را حل و فصل کند. تحول سازمانی از سازمان‌ها و همچنین افرادی که درون سازمان‌ها هستند و چگونگی کارکرد آنها بحث می‌کند.

همین طور در زمینه تغییرات برنامه‌ریزی شده‌ای که منجر به ترغیب افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها به کارکرد بهتر می‌شود، سخن به میان می‌آورد. برای مطالعه بیشتر کتاب مدیریت تحول نوشته زهرا برومند را مطالعه کنید.

در نظام تحول، تغییر برنامه‌ریزی شده مستلزم آگاهی‌های کلی است. کار و فعالیت سخت و مجدانه در طی زمان نیاز به رویکردی اصولی و هدف مدار دارد. دانشی معتبر و نافذ در مورد پویایی‌های سازمانی و چگونگی تغییر آنها الزامی است. دانش معتبر و صحیح از علوم رفتاری نظیر روانشناسی، روانشناسی اجتماعی،جامعه شناسی، انسان شناسی، نظریه سیستم‌ها، رفتار سازمانی، نظریه سازمان، عمل مدیریت به دست می‌آید. در این کتاب فرنچ و بل کوشش کرده‌اند تا مفهوم تحول را در عرصه سازمانی بازنمایی نمایند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت تحول سازمان فعالیت تا تلاش است ۱) برنامه‌ریزی شده  ۲) در سراسر سازمان ۳) که بوسیله مدیریت عالی سازمان اداره شده و  ۴) اثر بخشی و سلامتی سازمان را از طریق  ۵) برنامه‌های تغییر برنامه‌ریزی شده در فرآیند‌های سازمان با استفاده از علوم رفتاری افزایش می‌دهد.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله