کتاب مدیریت تحول سازمانی

عنوان: کتاب مدیریت تحول و بهبود سازمان

عنوان کامل: مدیریت تحول، استرتژی‌ها، کاربرد و الگوهای نوین

نویسنده: اصغر زمردیان و زهرا برومند

نوع فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: ۱۰۰ اسلاید

تهیه و تنظیم: دکتر جمشید رسولی

درباره کتاب مدیریت تحول

این کتاب مدیریت بهبود و تحول سازمانی را مورد بررسی قرار داده است. مدیریت تحول یا مدیریت تغییر یا مدیریت انتقال عناوینی مشابه برای شاخه‌ای از علم مدیریت می‌باشند. این حوزه ناظر به روش‌های ایجاد دگرگونی در سازمان، تیم یا فرد هستند که با وجود داشتن ریشهٔ علمی و عملیاتی مشترک یا حداقل مشابه، تفاوت‌هایی نیز برای آنها از طرف متخصصان ذکر می‌شود. شیوه‌های مدیریت تحول معمولاً به دگرگونی تخصیص منابع و امور مالی، چگونگی و ابعاد مدیریت فرایندهای تجاری، امور عملیاتی و دیگر ابعاد سازمانی می‌پردازند تا سازمان مربوطه بسته به اهداف و نیازها تغییر شکل یا حتی ماهیت پیدا کند.

در مجموع مباحث تحولات سازمانی به موضوع مدیریت تغییر سازمانی نیز بسیار نزدیک است. زمردیان و برومند معتقدند موفقیت در گرو ایجاد تغییرات آگانه است. تحول سازمانی نوعی استراتژی بهسازی منابع انسانی است. این استراتژی سازمانی از اواخر دهه ۱۹۵۰ و اواخر دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. بر اساس آن پویایی گروه تئوری و عمل مرتبط با تغییر مواردی استوار است. کاربرد و حاصل علوم که تحول سازمانی از آنها نشأت می‌گیرند.

برای بهبود سازگاری و تطبیق بین افراد و سازمان، ‌بین سازمان و محیط و میان عناصر و اجزای سازمانی نظیر استراتژی، ساختار و فرآیندها، رهنمودهایی ارائه می‌دهد که این رهنمودها از طریق برنامه‏ها و فعالیت‌‏های ایجاد تغییر که هدف آن رفع مشکل در شرایط خاص و مشکل ساز است اجرا می‏‌شود. در این کتاب برومند و زمردیان باهم‌اندیشی کوشش کرده‌اند تا استراتژی‌های کاربردی را برای تحول سازمانی ارائه نمایند. آنها از الگوهای نوینی در این حوزه استفاده کرده‌اند که برای دانشجویان تازگی دارد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله