کتاب روش تحقیق کیفی

عنوان: کتاب روش تحقیق کیفی

نوع فایل: PDF متن کامل

زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحات: ۴۵۰ صفحه

فایل پیوست : دارد

متدولوژی پژوهش کیفی نوشته حسن خداوردی

روش شناسی کیفی نوشته دکتر علی دلاور

10000 تومان – خرید

درباره کتاب روش تحقیق کیفی

کتاب حاضر شامل آموزش کامل روش تحقیق کیفی به زبان فارسی برای دانشجویان مدیریت و علوم اجتماعی است. متن کامل کتاب همراه با دو مقاله خلاصه شده و مناسب برای دانلود ارائه شده است. روش تحقیق کیفی از جمله مباحث بسیار مهم پژوهشی برای دانشجویان دوره دکتری مدیریت است. برای انجام یک پایان نامه دکتری باید با روش تحقیق آمیخته مبتنی بر تحلیل کیفی و تحلیل کمی داده ها آشنا باشید.

در کتاب روش تحقیق کیفی شیوه‌ها گردآوری و تحلیل داده‌ها در تحقیق کیفی تشریح شده است. همچنین چارچوب کاملی برای اجرای تحقیقات کیفی تبیین گردیده است. ابزار اصلی گردآوری داده ها در یک تحقیق کیفی پرسشنامه است و باید از طریق روش های تحلیل محتوایی به سازه‌های زیربنایی مصاحبه ها دست پیدا کنید. بطور مرسوم از نرم افزار maxqda برای تحلیل کیفی داده ها استفاده می شود.

انسان برای ادامه زندگی ناچار است روابط خود را با هریک از مظاهر حیات تنظیم کند. برای این کار نیاز به آگاهی دارد. به علاوه، شناخت جهان خلقت و عالم طبیعت از این جهت برای او ضروری است که بتواند رموز آن را کشف و از دستاوردها و نتایج آن برای بهبود زندگی استفاده کند. کشف عوامل ، عناصر و پدیده های جهان خلقت هم وظیفه ای است که بر عهده بشر قرار داده شده است. همچنین ضرورتی است که آن را برای تأمین نیازهای زندگی و بهبود آن به کار بگیرد. این ضرورت نوع بشر را وادار به تفحص، کنجکاوی و تحقیق کرده که در اثر آن قلمرو معرفتی خوبی به دست آورده است. انسان و جامعه از نتایج آن نیز بهره برده است.