پرسشنامه ارتباط صنعت و دانشگاه

دانلود پرسشنامه ارتباط صنعت و دانشگاه دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و تعریف مفهومی و عملیاتی

  • پرسشنامه ابعاد ارتباط صنعت و دانشگاه (۶ عامل و ۴۹ گویه)
  • پرسشنامه عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (۵ عامل و ۴۸ گویه)

نوع فایل: ورد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

ابعاد پرسشنامه شماره یک: تحقیق و توسعه، تامین مالی، توسعه منابع انسانی، انتشار فناوری، ارتفای کارآفرینی و تولید کالا و خدمات

ابعاد پرسشنامه شماره دو: عوامل ساختاری، فرهنگی، آموزشی، مدیریتی و مالی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه ارتباط صنعت و دانشگاه

تعریف مفهومی: همکاری و رابطه صنعت و دانشگاه یا به عبارت دیگر ارتباط پژوهشگران دانشگاهی با دانشمندان حوزه صنعتی تجاری سابقه‌ای تاریخی دارد. به طور تاریخی، از دیدگاه صنعت، دانشگاه محلی برای آموزش و شناسایی کارمندان آینده می‌باشد. با تحول نظام‌های اقتصادی جهان، شرکت‌ها و صنایع به همکاری با دانشگاه هایی تمایل پیدا کرده‌اند که با استفاده از دانش و تکنولوژی به انجام پژوهش می‌پردازند. براساس همین نگاه نیز مفهوم دانشگاه کارآفرین پدید آمده است.

تعامل و ارتباط صنعت و دانشگاه منافع زیادی برای دانشگاه در بر دارد و به همین علت مورد توجه دانشگاه‌ها قرار گرفته است. هدف بعضی از دانشگاه‌ها از ارتباط با صنعت، کسب مزایای بالقوه مالی ثبت امتیاز و کسب گواهینامه هایی می‌باشد که از تجاری شدن دانشگاه حاصل می‌شوند. بعضی مواقع امتیازات حاصل از تحقیقات حمایتی توسط صنعت، بین شرکت‌ها و دانشگاه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند. علاوه بر این به وسیله ارتباط صنعت و دانشگاه، اساتید از تجهیزات علمی پیشرفته تری بهره‌مند می‌شوند. همچنین فرصت‌های شغلی فراوانی برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه فراهم خواهد شد.

تعریف عملیاتی: پرسشنامه ارتباط صنعت و دانشگاه بر اساس این ۶ مؤلفه (تحقیق و توسعه (۱تا ۶)، تسهیل و تامین منابع مالی تحقیق و توسعه (۷ تا ۲۰)، توسعه منابع انسانی (۲۱ تا ۲۶)، انتشار و انتقال فناوری (۲۷ تا ۳۹)، ارتقای کارآفرینی (۴۰ تا ۴۴) و تولید کالا و خدمات (۴۵ تا ۴۹) ساخته شده است.

پرسشنامه شماره دو نیز دارای ۴۸ سوال بوده و هدف آن بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری) می‌باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله