پرسشنامه بازاریابی سینمایی

دانلود پرسشنامه بازاریابی سینمایی و فیلم همراه با روایی و پایایی

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شرح و تفسیر: دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۲۳ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

ابعاد: عوامل فنی، محتوایی، فرایندی، مدیریت پیام و عوامل اجتماعی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه بازاریابی سینمایی

روش‌های بازاریابی شامل سینما هم مشود زیرا سینما هم یک شغل است و مدیران و گردانندگان آن طبیعتا به دنبال جذب مشتری بیشتر هستند.بدین منظور با بهره گرفتن از اصول مدیریت بازاریابی میتوان درصد استقبال مردم از سینما را بالاتر برد.گاهی بالا رفتن یا پایین آمدن یک آمار دلیل خاصی دارد که با پیدا کردن سر نخ میتوان به منشا آن رسید و آن را تکرار و یا ترک کرد. در حوزه سینما هم باید به دنیال این بود که چرا در یک بازه زمانی خاص فروش بالا بوده تا برای زمان‌های افول نیز از همان تکنیک‌ها استفاده کرد.

اینها همه شامل نکات کلیدی و مهم بازاریابی هستند پس میتوان نتیجه گرفت که بازاریابی حتی به عرصه سینما هم ربط دارد! بازاریابی ویدیویی Video Marketing به استفاده از ویدیو و مولتی‌مدیا برای ترفیع و فروش محصولات و خدمات در بسیار بازاریابی دیجیتال است. بازاریابی ویدیویی در کنار بازاریابی محتوایی و اینفوگرافیک از ابزارهای موفقیت در دنیای کسب‌وکار امروز است.

رشد پایین و استقبال اندک از سینما نیاز به بازاریابی فیلم را الزامی کرده است. اگرچه تماشای فیلم گاهی رشد بالایی داشته باشد اما یک تب داغ بوده و بعد از مدنی به همان روال قبلی باز گشته است.آن روال چیست؟ کاهش میل مردم به رفتن به سینما،ترجیح دادن دی وی دی و سینمای خانگی و دیگر مواردی که شاهد آن هستیم. باید بپذیریم استقبال از سینما آنطور که باید باشد نیست و از آنجایی که مجموعه سینما و سینما داری هم یک شغل محسوب می‌شود پس میتوان برای آن بازاریابی کرد. بنابراین بهتر است پرسشنامه بازاریابی سینمایی را دانلود کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله