پرسشنامه بازاریابی اینترنتی

دانلود پرسشنامه بازاریابی اینترنتی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات: ۱۹ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

ابعاد: مزیت نسبی، پیچیدگی، تطبیق پذیری، نوآورانه بودن، فشار رقبا، فشار مشتریان، استفاده از بازاریابی اینترنتی

تعریف مفهومی پرسشنامه بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی که به آن بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین گفته می‌شود، به کسب در آمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق اینترنت اطلاق می‌شود. بازاریابی اینترنتی همانند کسب‌وکارهای دیگر، بر نگاه مشتریان به کالاها و خرید محصولات تکیه دارد. آوردن بازدید کنندگان زیاد به سایت، کلید اصلی موفقیت در اینترنت است. ترافیک سایت، ستون فقرات بازاریابی اینترنتی است و تقریبا روشهای نا محدودی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. بسیاری از مردم در اروپا و ایالات متحده، با تکیه بر کسب‌وکار اینترنتی و فروش کالاها و ارائه خدمات، زندگی خود را می‌چرخانند درحالیکه تکنولوژی ممکن است کمی تغییر کرده باشد، اصول اصلی آن، همچنان دست نخورده باقی مانده است.

بازاریابی اینترنتی که به آن بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین گفته می‌شود، به کسب در آمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق اینترنت اطلاق می‌شود. بازاریابی اینترنتی نوعی از بازاریابی است که با استفاده از ابزارهای فناوری و در بستر اینترنت به جذب مشتریان و توسعه آمیخته بازاریابی محصول و خدمات سازمان می‌پردازد.

تعریف عملیاتی: برای سنجش سازه بازاریابی از ابزار پرسشنامه استفاده گردید. این پرسشنامه شامل ۷ سازه اصلی و ۱۹ گویه است که به صورت طیف لیکرت تنظیم گردید. مقیاس سنجش بازاریابی اینترنتی استاندارد است و روایی و پایایی آن در پژوهش مستقل تعیین شد. همچنین پژوهشگران می‌توانند در مطالعات خود در زمینه پیشران‌ها و پبامدهای بازاریابی مبتنی بر اینترنت از این مقیاس استفاده کنند. پیشنهاد می‌شود این مقیاس براساس مطالعات گوناگون بازنگری و بومی‌سازی شود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله