پرسشنامه رهبری هوشمند

دانلود پرسشنامه رهبری هوشمند دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

  • پرسشنامه رهبری هوشمند سیدانمانلاکا با ترجمه و تفسیر کامل
  • مقیاس سنجش ابعاد رهبری هوشمند فارسی دارای ۷۷ مقوله

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

ابعاد مقیاس سیدانمانلاکا: رهبری عقلائی، معنوی و هیجانی و ۲۳ گویه

ابعاد مقیاس بومی: رهبری عقلائی، معنوی، هیجانی و جمعی و ۷۷ گویه

نکته: ویژه دانشجویان دوره دکتری برای شناسایی مقوله‌های تحلیل کیفی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه رهبری هوشمند

یکی از تئوری‌های مدیریت در زمینه رهبری و هدایت سازمانی که به‌تازگی مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته، هوشمندسازی رهبری است. رهبری هوشمند سبب گسترده‌تر شدن حوزه نفوذ رهبران از افراد به تیم و از تیم به سازمان‌ها و جامعه می‌شود. رهبری هوشمند باید به افراد در جهت توسعه جامع خودشان به‌عنوان یک موجود زنده کمک کند و همچنین کارکنان را در جهت رسیدن به تیم‌های خودگردان حمایت کند.

در یک مطالعه بومی از طریق تحلیل محتوایی با روش پیشنهادهای کرپیندورف ۴ مقوله فراگیر (رهبری عقلایی، عاطفی، معنوی و جمعی)، ۱۷ مفهوم و ۷۷ شاخص را شناسایی کرد. برای اطمینان از اعتبار نتایج از شاخص هولستی ۰/۷۱۴ محاسبه شد که از ۰/۶ بیشتر است بنابراین نتایج از اعتبار مناسبی برخوردار هستند.

ابعاد رهبری هوشمند

ابعاد رهبری هوشمند

رهبران عصر حاضر باید سازمان‌ها را به سمت هوشمندی سوق دهند و در رسیدن و ساختن جوامع هوشمند نقشی فعال ایفا کنند. اینجاست که می‌توان اقتصاد، اخلاق و محیط را در اختیار گرفت. این موضوع هدف نهایی کلیه آموزش‌های رهبری است؛ زیرا ماندگاری پویا و رو به رشد سازمان‌های امروزی درگرو تصمیمات مناسب، به‌موقع و اثربخش است که این امر از طریق رهبری هوشمندانه و خردمندانه حاصل خواهد شد. رهبری یکی از چالش‌های مهم دنیای کسب‌وکار فعلی و آینده است و این بدان دلیل است که جهت‌دهی مسیر سازمان از طریق تفکر و عمل رهبران امکان‌پذیر است. رهبری هوشمند یک تبادل‌نظر بین رهبر و پیروان در موقعیت خاص است که باهم برای رسیدن به یک بینش مشترک به‌طور اثربخش فعالیت می‌کنند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله