مدیریت منابع انسانی آرمسترانگ

عنوان: کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی آرمسترانگ

عنوان لاتین: Strategic human resource management

نویسنده: مایکل آرمسترانگ Michael Armstrong

نوع فایل: PDF

محتویات: خلاصه کتاب

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۶ صفحه

دانلود کتاب منابع انسانی آرمسترانگ

درباره کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی آرمسترانگ

آرمسترانگ [Armstrong] مفهوم مدیریت استراتژیک منابع انسانی را به عنوان یک رویکرد کلی به منابع انسانی در جهت اهداف و جهت‌گیری‌های سازمانی در نظر گرفته است. مدیریت منابع انسانی نوعی رویکرد مدیریت بر کارکنان است. این رویکرد بر چهار اصل اساسی منابع انسانی، تلفیق استراتژی، فرهنگ و ارزش‌های سازمان، همکاری و تعهد کارکنان استوار است. پروفسور مایکل آرمسترانگ در این کتاب ابتدا به مفاهیم مدیریت منابع انسانی و استراتژی پرداخته است. او مفهوم مدیریت راهبردی منابع انسانی را مورد بحث قرار داده است.

در بخش دوم کتاب، به نقش مدیریت منابع انسانی در عمل و نیز به فرایندهای تدوین، استقرار و پیاده‌سازی استراتژی منابع انسانی پرداخته است.

بخش سوم کتاب هم همه عرصه‌های اصلی منابع انسانی را که استراتژی‌ها درون آن تدوین می‌شوند، دربرمی‌گرد.

کتاب با ارائه جعبه ابزاری برای تدوین و ایجاد استراتژی‌های منابع انسانی از راه بازنگری استراتژیک به پایان رسیده است.

مدیریت منابع انسانی هم از ویژگی کار مداری و هم انسان مداری برخوردار است. این ویژگی تاکید بر این دارد که راهبردهای منابع انسانی باید در تار و پود سازمان تنیده شوند و حصول اهداف آن را مورد حمایت قرار دهند. کتاب مدیریت منابع انسانی آرمسترانگ یکی از منابع دکتری آزاد مدیریت است. کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی؛ راهنمای عمل نوشته مایکل آرمسترانگ توسط اعرابی و ایزدی ترجمه  و در دفتر پژوهش‌های فرهنگی منتشر شده است. دانشجویان رشته‌های مدیریت اجرایی، بازرگانی، دولتی و صنعتی می‌توانند از این کتاب برای درک بهتر درس مدیریت منابع انسانی پیشرفته در مقطع کارشناسی ارشد و استراتژی‌های مدیریت منابع انسانی در مقطع دکتری استفاده کنند.

4.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله