کتاب مبانی مدیریت صنعتی

عنوان: کتاب مبانی مدیریت صنعتی

نویسنده : دکتر میرزا حسن حسینی

ناشر : استادی

نشر الکترونیک : konkur[dot]in

نوع فایل : متن کامل

تعداد صفحات : ۲۵۰ صفحه

فرمت فایل :PDF

دانلود کتاب مبانی مدیریت صنعتی

درباره کتاب مبانی مدیریت صنعتی

کتاب مبانی مدیریت صنعتی رویکرد نوین دکتر میرزا حسن حسینی به صورت متن قابل دانلود رایگان است. این کتاب در ۲۵۰ صفحه با فرمت PDF ارائه شده است. مدیریت صنعتی شاخه‌ای از مدیریت است که مدیران نیروی انسانی سازمان‌های صنعتی را تربیت می‌کنند. دارای سه بعد اصلی فنی وتکنیکی، مالی و رفتاری و اجتماعی می‌باشد. در رشته مهندسی صنایع دانشجویان بیشتر به مطالعه بعد فنی و تکنیکی صنایع می‌پردازند. اما رشته مدیریت صنعتی به دو بعد مالی و رفتاری صنایع تاکید بیشتری دارد.

این کتاب توسط دانشگاه پیام نور و به صورت الکترونیک منتشر شده است. لینک کتاب حاضر با هماهنگی با سایت دانشگاه و مکاتبه با ایمیل info[at]pnu[dot]ac[dot]ir در پایگاه پارس مدیر قرار گرفته است. در صورتی که ناشر هر زمان عدم رضایت خود را بیان دارد لینک کتاب از پایگاه پارس مدیر برداشته خواهد شد.

یکی از علل عدم موفقیت صنایع ما این است که اکثر مسؤولین واحدهای صنعتی؛ فارغ‌التحصیل مدیریت‌صنعتی نیستند. حضور یک کارشناس مدیریت صنعتی که مسؤولیت نیروی انسانی را بر عهده بگیرد، در هر واحد صنعتی ضروری است تا بتواند با استفاده از دانش خویش؛ مشارکت، مهارت و انگیزه نیروی انسانی واحد صنعتی مورد نظر را افزایش دهد. مدیریت صنعتی دارای سه بعد اصلی فنی و تکنیکی، بعد مالی و بعد رفتاری و اجتماعی است که بُعد فنی و تکنیکی در دروس تحقیق در عملیات و کنترل پروژه، بُعد مالی در درس‌هایی مثل حسابداری صنعتی و بعد رفتاری و اجتماعی در دروس رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی و تئوری‌های مدیریت بیان می‌شود و البته بعضی از دروس این گرایش مانند مدیریت تولید و عملیات به هر سه این ابعاد می‌پردازد.

4 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله