دانلود جزوه سیستم اطلاعات مدیریت

عنوان: جزوه سیستم اطلاعات مدیریت

نویسنده : احسان صفایی

ناشر: سازمان مطالعه و تدوین کتب صنایع بیست

تاریخ نشر: آبان، ۱۳۹۷

تعداد صفحه: ۱۰۱

قطع کتاب: وزیری

فرمت فایل : PDF

موجودی: تهیه از مراکز پخش کتاب

دانلود جزوه MIS

درباره جزوه سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت

جزوه سیستم­ اطلاعات مدیریت MIS یا Management Information System  از سه واژه مدیریت، اطلاعات و سیستم تشکیل شده است. اطلاعات مبنای هر تصمیم ­گیری است. امروزه در رقابت­های صنعتی، اطلاعات دقیق­تر و مفیدتر، برگ برنده،­ محصوب می‌­شود. بر خلاف باور عامیانه، واژه ی اطلاعات (Information) با داده (Data) بسیار متفاوت است. برای فهم معنای حقیقی اطلاعات و عدم اختلاط آن با داده­ها، در آغاز تعریفی از این دو را ارائه می‌نماییم. برای مطالعه بیشتر کتاب سیستم اطلاعات مدیریت رضائیان را مطالعه کنید. در این آموزش کوشش شده است تا مفهوم سیستم‌های اطلاعاتی و کاربرد آن در مدیریت تشریح شود. همچنین مروری نیز بر مفهوم مدیریت فناوری اطلاعات صورت گرفته است.

با مطالعه این جزوه دانشجویان قادر خواهند بود مفاهیم بنیادین مربوط به مباحث تصمیم‌گیری مبتنی بر فناوری را بیاموزند. وقتی مدیر یک سازمان می­خواهد تصمیم بگیرد، داده ­های فراوانی که اغلب مفید نیستند، در اختیارش قرار می‌ گیرد. این داده‌ها باید پالایش و معنی‌ دار شوند و به اطلاعات مفید تبدیل شوند.در این جزوه آموزشی مباحث پایه مرتبط با بحث ارائه شده است.

دانش سیستم­ اطلاعات مدیریت، اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می­کند، امکان پیش­بینی آینده را فراهم می‌آورد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آن­ها قرار می­دهد تا بتوانند تصمیمات مقتضی را اتخاذ کنند. سیستم اطلاعات مدیریت، به مجموعه ­ی عناوین و ابزاری اطلاق می‌­شود که اطلاعات مورد نیاز مدیران سازمان را در زمینه ­ها و حیطه­‌های مسئولیت حرفه­ای آن­ها، بادقت، در زمان مناسب و شکلی مطلوب فراهم می­کند. بنابراین به دانشجویان و پژوهشگران پیشنهاد می‌شود جزوه سیستم اطلاعات مدیریت را دانلود کنید.

3.5 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله