پرسشنامه فینتک (فناوری مالی)

دانلود پرسشنامه فینتک (فناوری مالی) دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

روایی و پایایی : دارد

منبع معتبر : دارد

روش تفسیر : دارد

تعداد سوالات : ۱۴ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

ابعاد: عوامل قانونی، بانکی، انسانی و فناوری مالی

تعریف مفهومی و عملیاتی فـناوری مالی (فینتک)

فینتک (فناوری مالی) Financial technology به صورت خلاصه فینتک FinTech نیز گفته می‌شود. این رویکرد ترکیبی از فناوری و نوآوری با هدف رقابت با روش‌های سنتی مدیریت مالی جهت ارائه خدمات مالی است. فینتک یکی از فناوری‌های عصر انقلاب صنعتی چهارم یا صنایع چهار است. فین‌تک معادل  یا صنعتی در فضای اقتصادی است. به کمپانی‌هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی تلاش می‌کنند خدمات مالی را کارآمدتر کنند. شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های مالی عموما استارتاپ‌ها هستند. استارتاپ‌ها تلاش می‌کنند خودشان را در سیستم‌های مالی جا بیندازند و شرکت‌های سنتی را به چالش بکشند.

برای معادل فارسی این اصطلاح از عبارت‌های «فناوری مالی» یا «نوآوری در خدمات مالی» نیز استفاده می‌شود. این عبارت‌ها به کسب‌و‌کارها و کمپانی‌هایی اشاره دارند که هدف آن‌ها استفاده‌ نوآورانه از تکنولوژی برای کارآمدتر کردن خدمات مالی است. کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به تازگی به این حوزه علاقه‌مند شده‌اند و کسب‌وکارهای جدید و خلاقانه‌ای در حوزه فناوری‌های مالی شروع به کار کرده‌اند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که فین‌تک می‌تواند آینده صنعت بانکداری را تغییر دهد.

نوآوری در خدمات مالی؛ این عنوان برای نامیدن گستره وسیعی از اپلیکشن‌های فناورانه به کار می‌رود که در بخش زیادی از ابتدا تا انتهای زنجیره ارزش محصولات مصرفی کاربرد دارند؛ همین‌طور تازه‌واردانی که بازیگران فعلی را به رقابت فراخوانده‌اند و نیز برای نامیدن پارادایم‌های جدیدی مانند بیت‌کوین استفاده می‌شود.

تعریف عملیاتی پرسشنامه فناوری بیمه : بطور کلی تعریف عملیاتی یعنی اندازه پذیر کردن متغیرهای پژوهش. کافی است هر یک از سوالات پرسشنامه فینتک را به صورت گویه‌های جدا از یکدیگر بنویسید و تعریف عملیاتی حاصل خواهد شد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله