پرسشنامه اینشورتک (فناوری بیمه)

دانلود پرسشنامه اینشورتک (فناوری بیمه) دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۸ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه اینشورتک (فناوری بیمه)

فناوری بیمه (اینشورتک) Insurtech به استفاده از نوآوری‌های فناوری در صنعت بیمه جهت بهبود کارایی و اثربخشی فعالیت‌های این صنعت گفته می‌شود. اینشورتک از ترکیب دو کلمه بیمه Insurance و فناوری Technology تشکیل شده است و به معنای فناوری بیمه است. پس از گسترش استارتاپ‌ها در ایران، فین‌تک‌ها نیز با فاصله اندکی ظهور کردند و به سرعت در حال پیشرفت و گسترش هستند. فین‌تک‌ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از مهم‌ترین آنها اینشورتک‌ است. اینشورتک در تلاش است تا فناوری را وارد حوزه بیمه کند و صنعت بیمه را با استارتاپ پیوند بزند. استفاده از پرسشنامه فناوری بیمه کلید موفقیت شماست.

ظهور فناوری مالی، تغییر رفتار مصرف‌کنندگان و وجود فناوری‌‌‌های پیشرفته دیگر به مرور در حال متحول کردن صنعت بیمه هستند. فناوری‌‌‌های بیمه و استارتاپ‌‌‌های این حوزه از طریق نوآوری‌هایی مانند بیمه‌‌ بی‌خطر، خرید آنی و بی‌واسطه به بازتعریف تجربه مشتری ادامه می‌دهند. فناوری بیمه به استفاده از نوآوری‌هایی گفته می‌شود که برای افزایش صرفه‌جویی و بهره‌وری از مدل فعلی صنعت بیمه طراحی شده‌اند. اینشورتک (فناوری بیمه) ترکیبی از واژه‌های «بیمه» و «فناوری» الهام گرفته شده از اصطلاح فناوری مالی است. فناوری بیمه، شاخه‌ای از فینتک (فناوری مالی) است که به بیمه اختصاص داشته و به مدل‌های کسب‌وکار نوآورانه و فناوری‌های نوظهور مختلفی مربوط می‌شود که قابلیت متحول ساختن صنعت بیمه را دارند.

تعریف عملیاتی پرسشنامه فناوری بیمه : بطور کلی تعریف عملیاتی یعنی اندازه پذیر کردن متغیرهای پژوهش. کافی است هر یک از سوالات پرسشنامه اینشورتک را به صورت گویه‌های جدا از یکدیگر بنویسید و تعریف عملیاتی حاصل خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله