داستان سرایی برند

دانلود فایل ورد پرسشنامه داستان سرایی برند همراه با روایی و پایایی و منبع استاندارد

هدف: بررسی داستان برند ارائه شده از دیدگاه مشتریان

روایی و پایایی : دارد

منبع : معتبر و استاندارد

ابعاد: داستان برند، شنیده‌های برند

تعداد سوالات: ۱۰ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه داستان سرایی برند

داستان‌سرایی برند (Brand Storytelling) به صورت ساده به معنای اشتراک داستان سازمان با مشتریان و شنوندگان خود است. این داستان پیرامون چگونگی پیدایش شرکت یا برند (نام و نشان تجاری) سازمان است. در واقع در داستان‌سرایی برند، آرزوها، چشم‌انداز و فلسفه وجودی شرکت به صورتی ژرف بیان می‌شود. از زمانی که شهرزاد داستان هزار و یکشب را نقل می‌کرد سال‌ها گذشته است اما مردم هنوز عاشق داستان‌ هستند.

بخش بزرگی از جمعیت جهان در حال حاضر در رسانه‌های اجتماعی و مخصوصا در شبکه‌های اجتماعی آنلاین با هم در ارتباط هستند و تجربیات و داستان‌ها را به اشتراک گذاشته و در نتیجه بر روی ادراک و رفتار خرید یکدیگر تاثیر می‌گذارند. این یک چالش متمایز برای سازمان‌های مدیریت مقصد است که باید با واقعیتی جدید کنار بیایند، چرا که برندهای مقصد به طور فزاینده‌ای محصول تجارب گردشگری مشترک و گفتگو در شبکه‌های اجتماعی به جای استفاده از استراتژی‌های بازاریابی هستند.

داستان‌سرایی برند رویکردی در بازاریابی جهت اشتراک داستان شرکت با مشتریان است. این رویکرد از بخشی از بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتال است. داستان‌سرایی برند از عوامل مهمی است که نقش بسزایی در ایجاد منافع بلندمدت برای شرکت ایفا می‌کند و باعث درگیری بیشتر مشتریان با برند سازمان می‌شود. روایت داستانی از یک برند نیز شیوه‌ای از بازاریابی محتوایی است. مدت هاست که بحث بازاریابی از طریق محتوا، مورد توجه فعالان عرصه بازاریابی، بویژه در حوزه برندسازی دیجیتال قرار گرفته است. با تغییرات روز افزون موتورهای جستجوگر در الگوریتم‌های جستجو و توجه بیش از پیش آنها به محتوای ارزشمند، ارزش محتوای سودمند در اشکال مختلف بازاریابی بازهم بیشتر شده است. بنابراین پرسشنامه داستان سرایی برند را دانلود کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله