پرسشنامه طرح بازاریابی

دانلود پرسشنامه طرح بازاریابی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۲۹ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد : تجزیه و تحلیل موقعیت، شناسایی بازار هدف، اهداف و مقاصد بازاریابی، استراتژی بازایابی، تاکتیک‌های بازاریابی، پیش‌بینی بازاریابی و اجرا و کنترل

تعریف مفهومی پرسشنامه طرح بازاریابی

طرح بازاریابی (Marketing plan) یکی از بخش‌های مهم طرح کسب‌وکار (Business Plan) به شمار می‌آید. از این رو فرایند برنامه‌ریزی بازاریابی بخش مهمی از فرایند برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی سازمان‌ها تلقی می‌شود. طرح بازاریابی اهداف بازاریابی را‌ تعیین می‌کند و راهبردهای دستیابی به آنها را پیشنهاد می‌دهد. نباید فراموش کرد که این طرح تمام اهداف و راهبردهای سازمان را دربر نمی‌گیرد. شروع فعالیت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری همیشه با مطالعه و برنامه‌ریزی علمی همراه است. در شرکت‌های بزرگ قبل از شروع عملیات تولید، گروه تحقیقات و بازاریابی برای امکان سنجی در مورد مقبولیت کالا و نیاز بازار فعالیت‌های خود را آغاز می‌کند.شروع فعالیت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری همیشه با مطالعه و برنامه‌ریزی علمی همراه است.

اصطلاح طرح بازاریابی برای تشریح روش‌های به کارگیری منابع بازاریابی برای رسیدن به اهداف بازاریابی به کار می‌رود. تقسیم بندی بازار، شناخت جایگاه بازار، پیش‌بینی اندازه بازار و برنامه‌ریزی سهم عملی بازار در مفهوم طرح بازاریابی جای می‌گیرند.

طرح بازاریابی  گزارشی فراگیر و دقیق است که استراتژی بازاریابی کسب‌وکار را برای یک بازه زمانی مشخص تدوین می‌نماید. در یک طرح بازاریابی اهدف بازاریابی و شیوه‌های دستیابی به این اهداف در بازه زمانی معین، نشان داده می‌شود. چارچوب کلی نوشتن یک طرح بازاریابی از ساختار زیر تبعیت می‌کند. محتوای آن نیز بر اساس برآوردها و مطالعات انجام شده تغییر خواهد کرد. پس از آن خلاصه مدیریتی طرح بازاریابی تهیه می‌شود. این بخش شامل اطلاعاتی جامع و سطح بالا از برنامه بازاریابی است که در اختیار مدیران قرار می‌گیرد. آنها را به مطالعه جزییات طرح راغب می‌سازد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله