پرسشنامه ترفیع و تبلیغ

دانلود پرسشنامه ترفیع و تبلیغ دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۲۲ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

ابعاد: آگهی تجاری، فروش شخصی، پیشبرد فروش، روابط عمومی

تعریف مفهومی پرسشنامه ترفیع و تبلیغ

آمیخته بازاریابی ترفیع یا «promotion» مولفه‌ای از آمیخته بازاریابی است که درباره نحوه دسترسی، ویژگی‌ها و کاربردهای محصول، اطلاعاتی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. علایق مشتری بالقوه را نسبت به محصول برمی‌انگیزد، محصول را بامحصول رقبا مقایسه می‌کند تا در نهایت مشتری بتواند انتخابش را انجام دهد. همچنین می‌تواند در جذب سهم بازار رقبا موثر باشد، به‌گونه‌ای که برقراری ارتباط و اطلاع‌رسانی به مشتریان رقیب، موجب تغییر علایق آنها شود.

ابعاد آمیخته بازاریابی ترفیع

ابعاد آمیخته بازاریابی ترفیع

اگر بخواهیم به بهترین شکل آمیخته ترفیع را تعریف کنیم : مجموعه ­ای از ابزار که یک کسب‌وکار از آن بهره می‌­گیرد تا این مفهوم که چرا مصرف­‌کنندگان باید محصولات آنان را بخرند، منتقل کند. اگر مشتریان چیزی درباره محصولات یا خدمات شما ندانند شما به هیچ فروشی دست نخواهید یافت. بنابراین آمیخته ترفیع حیاتی است زیرا راهی است که به وسیله آن می‌­توانید به شکل موثر ویژگی­‌های محصولات و خدمات خود را به منظور ایجاد فروش نشان دهید. هدف اصلی آمیخته ترفیع، آگاهی، یادآوری و متقاعد کردن مخاطبان هدف درباره نیازشان نسبت به محصول یا خدمت شرکت است.

تعریف عملیاتی: برای سنجش بازاریابی عصبی از ابزار پرسشنامه استفاده شد. این پرسشنامه شامل ۴ سازه اصلی و ۲۲ گویه است. برای سنجش امتیاز هر گویه از نمره‌گذاری با طیف لیکرت پنج درجه استفاده گردید. امتیاز هر سازه نیز با استفاده از میانگین امتیازات گویه‌های مربوط به آن سازه قابل محاسبه است.

شیوه تفسیر: از آنجا که امتیاز نهایی هر سازه براساس میانگین نمرات گویه‌های تشکیل دهنده آن قابل محاسبه است بنابراین نمره نهایی هر سازه بین ۱ تا ۵ خواهد بود. اگر میانگین بالای سه (حد متوسط طیف لیکرت) محاسبه شود در این صورت وضعیت سازه مورد بررسی مطلوب است. همچنین می‌توان از آزمون تی-تک نمونه برای بررسی معناداری نتایج استفاده کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله