پرسشنامه بازاریابی دهان‌به‌دهان

دانلود پرسشنامه بازاریابی دهان‌به‌دهان دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات: ۲۳ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: تبلیغات دهان‌به‌دهان، اطلاعات خریدار، اعتبارمنبع تبلیغ کننده، ادراک از قیمت و تصمیم خرید

تعریف مفهومی پرسشنامه بازاریابی دهان‌به‌دهان

بازاریابی دهان‌به‌دهان معرفی و تبلیغ کالاها و خدمات بین افراد است بدون اینکه شرکت به صورت مستقیم در این زمینه نقش آفرینی کند. بازاریابی دهان‌به‌دهان یک استراتژی بازاریابی نزد شرکت است که معرفی و اشاعه اطلاعات پیرامون محصول و خدمات را به خود مشتریان واگذار می‌کند یطوریکه انگار فرایند اطلاع رسانی به شرکت تولید کننده کالا یا خدمت وابستگی ندارند. ا

ین ارتباطات ممکن است گفتگوهای دوطرفه‌ای باشد که به صورت چهره به چهره یا از راه تلفن، ایمیل، تلفن همراه یا دیگر کانال‌های ارتباطی انجام شوند. بازاریابی دهان‌به‌دهان بر اساس ابعادی چون تمایل به خرید، تجربه خرید، اطلاعات پیشین، قیمت ادراک‌شده، معتبر بودن منبع تبلیغات دهان‌به‌دهان، ویژگی‌های فردی افراد شنونده، و ماهیت مثبت یا منفی اطلاعات قابل توصیف است.

بازاریابی دهان‌به‌دهان که برخی آن را به نام تبلیغ دهان‌به‌دهان (Word of Mouth Advertise) می‌شناسند، روشی برای پخش پیام، توسط گفتگو‌های مردم عادی است. در اصل در این مدل از بازاریابی، مصرف‌کنندگان میزان رضایت‌مندی خود را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند.

بازاریابی دهان‌به‌دهان یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش سرعت رشد یک تجارت الکترونیکی است، زیرا توصیه‌های شخصی را می‌توان به‌خصوص از طریق رسانه‌های اجتماعی به‌صورت آنلاین به اشتراک گذاشت. اکنون، بسیاری از این توصیه‌های شخصی از طریق اینفلوئنسرهای تأثیرگذار در رسانه‌های اجتماعی در ویدئوهای آنباکسینگ، تگ‌کردن و هشتگ‌ها انجام می‌شود.

حتی یک مشتری خوشحال که تجربه مثبت خود را به اشتراک می‌گذارد، می‌تواند برای برند شما سودآوری داشته باشد. تبلیغات دهان‌به‌دهان به‌طور طبیعی زمانی اتفاق می‌افتد که افراد به دلیل خوشحالی از محصول و تمایل طبیعی برای به اشتراک گذاشتن حمایت و اشتیاق خود، طرفدار آن می‌شوند. بنابراین پرسشنامه بازاریابی دهان‌به‌دهان را دانلود کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله