پرسشنامه حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی

دانلود پرسشنامه حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی

فایل ورد پرسشنامه حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی

هدف : بررسی حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی در حوزه بازاریابی اجتماعی

منبع معتبر : دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی و عملیاتی : دارد

تعداد سوالات: ۳۲ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: گذرواژه مناسب، دسته بندی دوستان، عدم انتشار فایل‌های شخصی، خصوصی‌سازی پروفایل، حفظ حریم خصوصی.

3000 تومان – خرید

تعریف مفهومی حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی

حریم خصوصی : حریم شخصی یا حریم خصوصی یعنی یک فرد یا گروه بتواند خود یا اطلاعات مربوط به خود را مجزا کند و در نتیجه بتواند خود یا اطلاعاتش را با انتخاب خویش در برابر دیگران آشکار کند. مرزها و محتوای آنچه شخصی یا خصوصی قلمداد می‌شود در میان فرهنگ‌ها و اشخاص متفاوت است، اما تم اصلی آن‌ها مشترک است. پیشنهاد می‌شود مقاله امنیت شبکه‌های اجتماعی را مطالعه کنید.

شبکه‌های اجتماعی : شبکه اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی (عموماً فردی یا سازمانی) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوستان، خویشاوندان، لینک‌های وب، و سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) به هم وصل هستند. تحلیل شبکه‌های اجتماعی روابط اجتماعی را با اصطلاحات رأس و یال می‌نگرد. به بیان دیگر، در ساده‌ترین شکل، یک شبکه اجتماعی نگاشتی از تمام یال‌های مربوط، میان رأس‌های مورد مطالعه‌است. رأس‌ها بازیگران فردی درون شبکه‌ها و یال‌ها روابط میان این بازیگران هستند.

حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی : حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی به اطلاعاتی گفته می‌شود که افشای آن اطلاعات در رسانه‌های مختلف می‌تواند در صورت فاش شدن آسیب‌هایی را به صاحب داده چه از لحاظ روحی و چه مالی و یا جسمی وارد سازد. بسیاری از شبکه‌های اجتماعی برای آنکه حفظ حریم خصوصی افراد را دارای ضابطه نمایند، قوانینی را در این راستا وضع نموده‌اند و چون این قوانین ذیل حقوق بشر تعریف می‌گردد، معمولاً قوانین سخت گیرانه‌ای نیز به شمار می‌آید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله