پرسشنامه تاثیر اتوماسیون بر بیکاری

دانلود پرسشنامه تاثیر اتوماسیون بر بیکاری

فایل ورد پرسشنامه تاثیر اتوماسیون بر بیکاری

هدف : بررسی تاثیر اتوماسیون بر بیکاری

ابعاد : اتوماسیون اداری و اتوماسیون صنعتی

تعداد سوالات : ۱۲ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

منبع : معتبر

روایی و پایایی : دارد

3000 تومان – خرید

تعریف مفهومی بیکاری ناشی از اتوماسیون

بیکاری : بیکار در اقتصاد به فردی گفته می‌شود که در سن کار (۱۵ تا ۶۵ سال) و جویای کار باشد اما شغل یا منبع درآمدی پیدا نکند. کودکان و افراد مسن از آن جهت که قادر به انجام کار نیستند، جزو جمعیت فعال به حساب نمی‌آیند. زنان خانه‌دار و دانشجویان اگر جویای کار نباشند، و حتی کسانیکه با وجود منبع در آمد کافی مشغول به انجام کاری نیستند نیز، جزو جمعیت فعال شمرده نمی‌شوند.

ربات کارگر

تاثیر اتوماسیون بر بیکاری

اتوماسیون : ریشه کلمه اتوماسیون Automation ترکیبی است از دو کلمه automatic و operation به معنی اجرای فرآیند بدون دخالت مستقیم عامل انسانی. اتوماسیون عبارت است از متصل کردن اجزای اطلاعاتی بخش های مختلف یک سازمان در قالب یک بستر نرم افزاری تا انتقال اطلاعات، آمارها و دستورالعمل ها به صورت کاملا یکپارچه و آسان انجام پذیرد و در نتیجه طبقه بندی، تبادل، تنظیم و تصحیح اطلاعات درون سازمانی تسریع شود. از مزایای دیگر استفاده از اتوماسیون ها می توان به افزایش ضریب امنیت در نگهداری و پشتیبان گیری از اطلاعات اشاره نمود.

تاثیر اتوماسیون بر بیکاری : تحقیقات نشان می دهد «اتوماسیون» بیشتر از هر فاکتور دیگری باعث بیکاری مردم میشود. با ورود اتوماسیون صنعتی به مدیریت تولید و عملیات، کارگران و کاربران فاقد مهارتهای لازم، شغل خود را از دست می دهند (که این افراد بیشتر شامل مهاجرین روستائی است که جهت کار و درآمد بهتر روانه شهرها شده اند) و از طرفی استفاده از ماشین آلات پیشرفته باعث کاهش نیاز به نیروی انسانی (از نظر تعداد) شده و مدیران و صاحبان صنایع را بر آن می دارد تا جهت تقلیل هزینه های خود به کاستن از نیروی انسانی شاغل اقدام نمایند.