مدارک بین‌المللی مدیریت

مدارک بین‌المللی مدیریت گواهینامه‌هایی هستند که توسط موسسه‌های جهانی صادر شده و نشان از مهارت ویژه پژوهشگر در یک حوزه از مدیریت است. دوره مدیریت تجارت بین‌الملل دوره‌ای است که افراد علاقه‌مند به مباحث بازاریابی بین‌الملل، قوانین حقوقی، گمرک و کالاها، مبانی خرید کالا، حقوق قرارداد‌ها و مباحثی از این قبیل آشنا می‌کند.

این دوره به افراد کمک می‌کند تا خود را برای نظارت بر کلیه ی کارهای عملیاتی تجارت بین‌الملل آماده کنند. دانش پذیران با اصول، اصطلاحات و قوانین مربوط به تجارت بین‌الملل و هم چنین با صادرات و واردات آشنا می‌شوند. تمام اقتصادهای پیشرفته به طور گسترده در تجارت بین‌المللی فعالیت می‌کنند و منافع قابل توجهی را برای جوامع خود به ارمغان می‌آورند. تجارت، رشد اقتصادی، بهره‌وری، پیشرفت تکنولوژیکی، و مهمتر از این رفاه مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد.

انواع مدارک بین‌المللی مدیریت

بگذارید در ابتدای کار با مثالی ساده مفهوم تجارت بین‌الملل را توضیح دهیم. وقتی به یک بازار می‌روید و موزهای آمریکای جنوبی، قهوه برزیل و یا یک تلفن همراه خریداری می‌کند این در اثر تجارت بین‌المللی بوده است. تجارت بین‌المللی مبادله کالاها و خدمات بین کشورها است. این نوع تجارت باعث ایجاد یک اقتصاد جهانی می‌شود که در آن قیمت ها، یا عرضه و تقاضا تحت تأثیر رویدادهای جهانی قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال، تغییر سیاسی در آسیا می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌های کار شود و در نتیجه هزینه‌های تولید یک شرکت کفش ورزشی آمریکایی در کشوری آسیایی افزایش می‌یابد که در نتیجه باعث افزایش قیمتی می‌شود که باید آن کفش ورزشی خاص را خریداری کنید.. از سوی دیگر، کاهش هزینه‌های کار، باعث می‌شود که برای پرداخت کفش جدید خود هزینه کمتری بپردازید.

اهمیت مدارک بین‌المللی مدیریت

اهمیت مدیریت جهانی تجارت گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود اما شرکت هایی که آن را اتخاذ کرده اند اغلب بازده‌های سرمایه گذاری بالاتری را گزارش کرده اند. راهکارهایی که مدیریت تجارت بین‌الملل ارائه می‌دهد ارتباطات کارآمد بین خطوط تجاری مانند ارائه دهندگان خدمات تدارکات، ارائه دهندگان خدمات ثالث، کارگزاران گمرکی و عوامل تجارت بین‌المللی را پشتیبانی می‌کنند. کارشناسان مدیریت تجارت بین‌الملل سه مزیت بارز مدیریت تجارت بین‌الملل را برای شرکت‌های وارداتی و صادرات مشخص کرده اند که به شرح ذیل هستند:

فرآیندهای عملیاتی سریع تر: شرکت‌ها مدیریت تجارت بین‌الملل را عمدتا اتخاذ می‌کنند تا به ارسال محموله‌ها سرعت بخشند و هزینه‌های مربوط به پیگیری محموله را سرعت بخشند. راه حل هایی که مدیریت تجارت بین‌الملل ارائه می‌دهد می‌تواند کارایی کل زنجیره تامین را بوسیله ی انتقال اطلاعات جمع شده به افزایش دهد.

تأخیر کمتر :برای رفع تاخیر‌های تحویل سفارش حمل و نقل قبل از حمل و نقل، شرکت‌های ارسال کننده محموله باید تمام اسناد مربوطه را تهیه کنند و اطمینان حاصل کنند که به درستی تکمیل شده اند. تاخیر در اغلب موارد رخ می‌دهد، زیرا شرکت‌های باربری از تغییرات نظارتی اخیر در مورد حمل کالاهای خاص آگاهی ندارند. این تاخیر اغلب منجر به هزینه‌های ذخیره سازی بالاتر و گاهی حتی آسیب محصول منتقل می‌شود. در اینجا است که نقش مدیریت تجارت بین‌الملل پررنگ تر می‌شود. سیستم‌های مدیریت تجارت بین‌الملل اطمینان حاصل می‌کنند که سند سازی مرتبط با عملیات گمرکی، صادرات و واردات سریعا و به درستی انجام می‌شود.

هشدار: این پست پیرامون مدارک بین‌المللی مدیریت قدیمی شده است و دیگر به‌روزرسانی نمی‌شود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله