کتاب استعداد تحصیلی دکتری مدیریت

عنوان: کتاب استعداد تحصیلی دکتری مدیریت

محتویات کتاب هوش و استعداد تحصیلی شامل

  • ۸۴ صفحه آموزش فارسی حل مسائل استعداد تحصیلی
  • ۸۰ صفحه حل و تفسیر سوالات ۵ دروه آزمون سراسری دکتری

کاربرد: دانشجویان مدیریت و علوم انسانی

نوع فایل: PDF تمام متن

تعداد صفحات کتاب: ۱۶۴ صفحه

شرح و تفسیر: دارد

کیفیت: مورد تایید و قابل قبول

درباره کتاب استعداد تحصیلی دکتری مدیریت

این کتاب که ماحصل سال­‌ها تجربیات مولفین می­ باشد، مرجع مناسبی برای یادگیری بخش استعداد تحصیلی آزمون دکتری مدیریت است. از مهم‌ترین ویژگی­‌های کتاب می­ توان به موارد زیر اشاره کرد: بخش­‌های کتاب، دقیقاً منطبق با ترتیب دفترچه آزمون، نوشته شده است. مباحث در کتاب، بر اساس نحوه مطالعه مخاطبین نوشته است. یعنی مباحث در بخش­‌های مباحث پایه، سوالات پرتکرار و مباحث تکمیلی دسته بندی شده­ اند.

استعداد تحصیلی یکی از دروس بخش عمومی آزمون دکتری و از منابع دکتری مدیریت است. این درس به سنجش توانایی‌ ذهنی و درک داوطلبان، قدرت تحلیل و استعداد آن‌ها می‌پردازد. نام خاص این درس این ذهنیت را برای برخی از داوطلبان ایجاد کرده که این بخش از آزمون تنها به سنجش هوش و استعداد داوطلبان می‌پردازد و مطالعه برای آن تأثیر خاصی ندارد.

یکی از مواد امتحانی آزمون دکتری استعداد تحصیلی است که مانند زبان انگلیسی بین همه رشته‌ها مشترک است. استعداد تحصیلی، یک درس و یا یک رشته خاص امتحانی نیست، بلکه ابزاری برای محک زدن و سنجش میزان توانایی‌های ذهنی و استعداد فرد جهت تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می‌باشد. این آزمون دارای بخش‌های مختلفی است. هر یک از آنها، ابعاد خاص و معینی را از شخصیت داوطلب ارزیابی می‌نماید. نیروی استدلال ذهن، قـدرت تجسم، سرعت عمل و تسلط بر مبانی ریاضیات و همچنین قـدرت درک و تجزیه و تحلیـل داوطلب در این آزمون مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بخش‌های مختلف این آزمون در ادامه توضیح داده شده است.

معرفی کتاب هوش و استـعداد تحصیلی

در میان کتاب‌های مختلف هوش و استعداد تحصیلی، دو کتاب نوشته عرفانیان و مسیح خواه در میان داوطلبان با استقبال مواجه شده‌اند.

کتاب استعداد تحصیلی عرفانیان و مسیح خواه

کتاب استعداد تحصیلی عرفانیان و مسیح خواه

کتاب استعداد تحصیلی عرفانیان

این کتاب توسط امیر عرفانیان نوشته و توسط انتشارات نگاه دانش، منتشر شده است. تشریح کامل مطالب درس به همراه حل مسایل متنوع آزمون‌های دکتری به صورت تشریحی ارائه شده است. این درس که با هدف سونج توانایی‌های ذهنی و استعداد متقاضی تحصویل در مقطع دکتری طرح شده است. همچنین دارای چهار بخش اصولی می‌باشد. هدف از هر بخش سنجش توانمندی‌های مختلف فرد نظیر هوش، منطق، توانایی تحلیل، سرعت،قدرت تجسم، تسلط بر مبانی پایه ریاضی به طور همزمان می‌باشد.

کتاب استعداد تحصیلی مسیح خواه

این کتاب که ماحصل سال­‌ها تجربیات مولفین می­ باشد، یک مرجع فراگیر استعداد تحصیلی آزمون دکتری است. از مهم­ ترین ویژگی­‌های کتاب می­ توان به موارد زیر اشاره کرد. بخش­‌های کتاب، دقیقاً منطبق با ترتیب دفترچه آزمون، نوشته شده است. مباحث در کتاب، بر اساس نحوه مطالعه مخاطبین نوشته است. یعنی مباحث در بخش­‌های مباحث پایه، سوالات پرتکرار و مباحث تکمیلی دسته بندی شده­ اند.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله