نرم‌افزار اطلس تی Atlas.ti

دانلود رایگان و مستقیم نرم‌افزار اطلس تی (Atlas.ti)

اطلس تی (Atlas.ti) محصولی قدرتمند برای روش تحقیق کیفی و کدگذاری در تحقیق کیفی است. ما در عصر انفجار اطلاعات زندگی می‌کنیم. امروزه پیچیدگی داده‌ها بسیار بیشتر از گذشته است. سازمان‌های علمی و پژوهشی، صاحبین مشاغل و تجار بزرگ دیگر با چند عدد و رقم و آمار کمی آسوده نمیگیرند. عصر حاضر، بیش از به رقم در آوردن داده ها، بیش از بصری کردن داده‌ها دنبال تحلیل‌های و تفسیرهای کل نگر است که غالبا در علم آمار این نوع تحلیل و تفسیرها تحت عنوان تحقیقات کیفی خطاب می‌شود. پژوهشگران کیفی دنبال تفسیرهای کل نگر و آینده نگر هستند. در این شاخه از علم تمامی ارزش‌های عددی آمیخته با یکدیگر هستند. اینجا صحبت از متغیرهای فردی و تک بعد نگری نیست.

در این نرم‌افزار همه ابعاد در کنار هم دیده می‌شوند. واقعیت‌ها در پژوهش‌های کیفی غیر قابل تقسیم است و نمیتوان بدون کل نگری از روی اجزاء به کل رسید. برای شاخه بررسی کمی ابزارهای مختلفی وجود دارد ولی در شاخه تحقیقات کیفی ابزارهای کمی وجود دارد که یکی از بهترین‌ها در این حوزه نرم‌افزار ATLAS ti می‌باشد. این برنامه با هدف سیستماتیک کردن فرایند آنالیز داده‌های پیچیده و بدون ساختار ارائه شده است. در این برنامه داده هایی مانند متن، مالتی مدیا و داده‌های جغرافیایی و مکانی وارد می‌شوند. برنامه با ارائه قابلیت­‌های مختلفی سعی میکند تا داده‌های ساختار یافته و سازمان یافته‌ای را از انبوه اطلاعات بدون ساختار استخراج کند. برای آشنایی بیشتر کتاب آموزش اطلس را مطالعه کنید.

دانلود نرم‌افزار اطلس تی (Atlas.ti)

دانلود نرم‌افزار اطلس تی (Atlas.ti) نسخه شماره ۶

لینک دانلود مستقیم نسخه ۶ اطلس تی

روش فعال‌سازی: شماره سریال ارائه شده همراه با نرم‌افزار را وارد کنید.

 دانلود نرم‌افزار اطلس تی ۶

دانلود نرم‌افزار اطلس تی (Atlas.ti) نسخه شماره ۸

لینک دانلود مستقیم نسخه ۸ اطلس تی

روش فعال‌سازی: شماره سریال ارائه شده همراه با نرم‌افزار را وارد کنید.

نکته کلیدی: برای نصب این نسخه باید موفقت ارتباط اینترنت خود را قطع کنید.

پس از نصب برنامه و اجرای آن، برنامه به‌صورت خودکار جهت بروزرسانی خود اقدام می‌کند. برای این‌که هر بار برنامه وجود بروزرسانی جدید را بررسی نکند، به قسمت Help/Live Update Setting رفته و تیک گزینه‌ی Check for updates on startup را بردارید.

 دانلود نرم‌افزار اطلس تی ۸

ویژگی‌های کلیدی نرم‌افزار اطلس تی

این برنامه باعث می‌شود شما اطلاعاتی را ببینید که در حالت عادی و با بررسی‌های کمی شاید قادر به مشاهده آن نباشید. برنامه اطلس قادر است داده‌های استخراج شده را اولویت بندی کند، به آنها وزن بدهد و رابطه بین این داده‌ها را از طریق تکنیک‌های گرافیکی به زیبایی نمایش دهد. این برنامه توسط محققین رشته‌های مختلف از جمله جامعه شناسی، هنر، معماری، ارتباطات، جرم شناسی، اقتصاد، علوم آموزشی، مهندسی، مطالعات انسان شناسی، مطالعات مدیریتی، بازاریابی، مدیریت کیفیت و … استفاده می‌شود. ATLAS ti تمامی اسناد و اطلاعات شما را اعم از یادداشت‌ها، فایلهای صوتی، تصاویر، ویدیوها و … را نگهداری میکند.

  • کارایی فوق العاده در کنار روش کار ساده
  • قابلیت تحلیل کیفی داده‌های متنی، تصویری، صوتی و ویدئویی
  • امکان تحلیل کیفی داده‌های آنلاین و نیز داده‌های برنامه‌ی Google Earth
  • تجزیه و تحلیل دقیق داده‌های کدگذاری‌شده
  • قابلیت برنامه‌نویسی خودکار
  • مدل‌سازی تصویری از داده‌ها
  • پشتیبانی از زبان فارسی (البته در برخی موارد مشکلاتی دارد)
  • امکان خروجی گرفتن از پروژه به عنوان XML، CSV، HTML و برنامه‌ی
  • یک‌پارچه بودن ابزار تبدیل PDF با برنامه
  • ارائه‌ی آموزش‌های کار با برنامه به همراه مثال‌های مختلف

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

ساده ترین تعریفی که می‌توان از پژوهش کیفی داشت این است که پژوهشی که ارائه یافته‌های آن از طریق روش‌های اماری و یا سایر ابزارهای کمی سازی به دست نیامده باشد. استفاده از نرم‌افزارهای رایانه‌ای در تحلیل داده‌های پژوهشی، پدیده‌ای رو به رشد است. ATLAS.ti یکی از بهترین و مشهورترین نرم‌افزارهای تحلیل داده‌های کیفی است که امکان ورود داده‌های کیفی به زبان فارسی و تحلیل آن‌ها نیز در این نرم‌افزار فراهم شده است. برای تحلیل داده‌های حاصل از روش‌های تحقیق کیفی نظیر مصاحبه عمیق، مصاحبه گروه‌های متمرکز، مشاهده مشارکتی، تحلیل محتوای کیفی، نشانه شناسی و تحلیل گفتمان رسانه‌ای مختلف نظیر کتاب، روزنامه، فیلم، عکس، موسیقی، سخنرانی و … می‌توان از نرم‌افزار اتلس.تی آی (ATLAS.ti) به خوبی بهره برد.

یکی از مزیت‌های کلیدی این نرم‌افزار نسبت به نرم‌افزارهای مشابه آن، سادگی محیط و سهولت کار با ابزارهای ATLAS.ti است. اتلس تی ATLAS.ti یک نرم‌افزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل کیفی گروه زیادی از داده‌های متنی، گرافیکی، صوتی و تصویری است. این نرم‌افزار انواع ابزار پیشرفته برای انجام وظایف در ارتباط با هر رویکرد سیستماتیکی به داده‌های نرم را ارائه می‌دهد. بنابراین با دانلود نرم‌افزار اطلس تی Atlas.ti برای انجام پروژه‌های تحلیل کیفی خود از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوید. در نهایت پیشنهاد می‌شود آموزش نرم‌افزار اطلس را مطالعه کنید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله