کتاب مدیریت پیتر دراکر

عنوان: کتاب مدیریت پیتر دراکر

عنوان اصلی: Management: Tasks, Responsibilities, Practices

نویسنده: پیتر دراکر

زبان: انگلیسی فاقد ترجمه فارسی

کاربرد: آمادگی آزمون زبان مدیریت

محتویات: فایل pdf تمام متن

تهیه و تنظیم: پارس‌مدیر

دانلود کتاب مدیریت پیتر دراکر

درباره کتاب مدیریت پیتر دراکر

این کتاب بر فاکتور «مدیریت فردی» تاکید و تمرکز دارد و با ارائه ده مقاله راه‌کارهای مناسبی برای توسعه فردی مطرح می‌کند. مقالات این کتاب مسائلی همچون انعطاف پذیری، مدیریت انرژی، زمان و رهبری را آموزش می‌دهند. رعایت اصول علمی و کاربردی مدیریت را واجب می‌دانند. مقالات این کتاب که جزو پرخواننده‌ترین و تاثیرگذارترین مقالات نشریه کسب‌وکار دانشگاه هاروارد بودند. پس از انتشار توجه علاقه‌مندان به حوزه‌ی روان‌شناسی موفقیت را به خود جلب کردند.

کتاب مدیریت پیتر دراکر که گزینشی از بهترین مقالات موفقیت است. این مقالات باعث می‌شوند خواننده پیش از مطالعه‌ی کامل مقاله، پیام آن را درک کند. همچنین در این کتاب نویسندگان تنها به ارائه تئوری مطالب اکتفا نکرده‌اند بلکه نحوه به‌کارگیری مفاهیم هر مقاله نیز بیان شده است. این کتاب به شما کمک می‌‌کند با بهره‌گیری از بینش‌های مدیریتی در هر رتبه‌ی اجتماعی بتوانید خود را مدیریت کنید و پرورش دهید.

پیتر دراکر (Peter Drucker) در سال ۱۹۰۹ به دنیا آمد در در سال ۲۰۰۵ در سن ۹۶ سالگی درگذشت. انستیتوی پیتر دراکر فهرست دقیق و کاملی از رویدادها و مسیر زندگی او را از نخستین سالها تا پایان زندگی فهرست و ارائه کرده است. پیتر دراکر را بنیان گذار مدیریت مدرن می‌دانند. اگر چه او قسمت مهم زندگی‌اش را در آمریکا سپری کرد، اما اتریشی بود. رگه‌های اروپایی را می‌شود در حرف‌ها و نگرش و کنایه‌هایش مشاهده کرد. پدر او یک وکیل بود و همچنانکه خودش هم اشاره می‌کند، تعامل و رفت و آمد پدرش با رجال و بزرگان فرصت خوبی را به وجود آورده بود که کلان نگری و اندیشیدن به ایده‌های بزرگ را بیاموزد و تمرین کند. شومپیتر که او را پدر کارآفرینی می‌دانند از جمله دوستان پدر او بوده و باعث شد که مفاهیم نوآوری و کارآفرینی در مرکز توجه او قرار بگیرند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله