کتاب رهبری استراتژیک

عنوان: کتاب رهبری استراتژیک

نام لاتین: Strategic Leadership

نویسنده: جان ادر John Adair

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۱۴۵ صفحه

حوزه: مدیریت استراتژیک

پاورپوینت رهبری استراتژیک

تعداد اسلایدها: ۳۰ اسلاید

زبان: فارسی

نوع فایل: پاورپوینت قابل ویرایش

درباره کتاب رهبری استراتژیک

رهبری استراتژیک لازمه دنیای حاضر است و جاد ادر کوشش کرده است تا در این کتاب مفهوم آن را بیان کند. به زعم ادر یک رهبر استراتژیک اساساً رهبر هر سازمان و کسی است که مجبور است شرکت را در مواقع تغییر هدایت کند، در حالی که به تیم خود انگیزه و الهام می‌بخشد. با این روش رهبر قادر خواهد بود کشتی سازمان را در دنیای پرتلاطم رقابت به پیش ببرد. در این کتاب تاکید شده است که چنین سبکی از رهبری تنها برای سازمان‌های انتفاعی نیست. بلکه سازمان‌های غیرانتفاعی نیز نیازمند دیدگاهی بلندمدت و فراگیر هستند.

رهبری استراتژیک از جانب متخصص مشهور رهبری، جان آدیر رهبران را تشویق می‌کند تا فردا را به جای دیروز متمرکز کنند. این ماهیت و منشأ رهبری استراتژیک، مهارت‌های قابل انتقال و هنر الهام بخشیدن به دیگران را بررسی می‌کند. سپس نقش و عملکردهای وسیع آن مانند ساختن و حفظ تیم، دستیابی به یک کار مشترک و ایجاد انگیزه و رشد در فرد را توصیف می‌کند. این کار برای ارزیابی مهارت‌های مدیران برای اثربخشی الزامی است.

در این کتاب پنج کارکرد اصلی برای نقش رهبر استراتژیک شناسایی شده است. این کارکردها عبارتند از جهت‌گیری استراتژیک، تفکر استراتژیک، برنامه‌ریزی استراتژیک، ایجاد مشارکت و توسعه رهبران فردا است. این کتاب پر از چک لیست، خلاصه و مثال‌های تاریخی است. ادر رهبری استراتژیک شما را تشویق می‌کند که در هنگام تعیین نقش و مهارت‌های یک رهبر استراتژیک، سوالات درست را بپرسید. پیشنهاد می‌شود با مطالعه کتاب رهبری استراتژیک توانمندی خود را در عرصه مدیریتی افزایش دهید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله