پرسشنامه بانکداری آنلاین

دانلود پرسشنامه بانکداری آنلاین پیکاراینن دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: پیکاراینن

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

هدف: بررسی پذیرش بانکداری آنلاین

تعداد سوالات: ۲۲ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: سهولت استفاده ادراک‌شده، امنیت و حریم شخصی، سودمندی ادراک‌شده، میزان اطلاعات و لذت ادراک‌شده

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه بانکداری آنلاین

بانکداری آنلاین (Online Banking) یک سیستم پرداخت الکترونیک است که مشتریان را قادر می‌سازذ تا تراکنش‌های مالی خود را از طریق اینترنت انجام دهند. بانکداری و انجام عملیات بانکی شامل تراکنش‌های خرید و نقل و انتقالات پول از طریق اینترنت، پیامک، تلفن همراه، گوشی‌های هوشمند، برنامه همراه بانک، وب سایت‌های اینترنت بانک و خدمات برخط بانکی را بانکداری آنلاین گویند. در بانکداری آنلاین مشتریان بدون اینکه به صورت فیزیکی با بانک یا کارکنان آن ارتباط داشته باشند عملیات بانکی خود را انجام می‌دهند. بانکداری آنلاین یا بانکداری اینترنتی یکی از جلوه‌های بانکداری الکترونیک است که در بستر اینترنت انجام می‌شود. بنابراین با استفاده از مدل پذیرش فناوری موسوم به مدل تم دیویس قابل بررسی است.

بانکداری اینترنتی به مشتریان این امکان را می‌دهد که کلیه تبادلات بانکی خود را بدون استفاده از پول نقد، فقط با یک کلیک بر دکمه ماوس در منزل یا محل کار خود انجام دهند. این روش به عنوان یکی از مهمترین مدل‌های بانکداری الکترونیک محسوب می‌شود. اینترنت بانک در واقع شعبه مجازی و بیست و چهار ساعته یک بانک محسوب می‌شود که به مشتری امکان می‌دهد فارغ از قید زمان و مکان اقدام به تراکنش مالی کند. اینترنت بانک تنها شامل صفحات ساده وب نیست که صرفا جهت اطلاع رسانی استفاده می‌شدند. بانکداری اینترنتی سیستم تراکنش دوجانبه و یک شعبه بانکی در منزل هر مشتری است. با رشد اینترنت در جهان، گسترش خدمات مالی نیز امری بدیهی است.

تعریف عملیاتی: برای سنجش موبایل بانکینگ از ابزار پرسشنامه بانکداری آنلاین استفاده شده است. این پرسشنامه شامل ۴ سازه اصلی و ۲۲ گویه است. برای سنجش امتیاز هر گویه از نمره‌گذاری با طیف لیکرت پنج درجه استفاده شده است. امتیاز هر سازه نیز با استفاده از میانگین امتیازات گویه‌های مربوط به آن سازه قابل محاسبه است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله