پرسشنامه بازاریابی سببی (خیرخواهانه)

دانلود پرسشنامه بازاریابی سببی (خیرخواهانه) همراه با روایی، پایایی و منبع استاندارد

نوع فایل: ورد

منبع : استاندارد

شرح و تفسیر: دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

گارانتی کیفیت و استرداد وجه: دارد

تعداد سوالات : ۱۰ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه بازاریابی سببی

بازاریابی سببی یا بازاریابی علت محور Cause marketing یک روش بازاریابی برای شرکت‌های تجاری است که به دنبال بهبود سودآوری شرکت از طریق مسئولیت اجتماعی سازمانی می‌باشد. بازاریابی حمایتی که تحت عنوان بازاریابی خیریه‌ای یا بازاریابی سببی نیز شناخته شده است یکی از روش‌های مشابه با بازاریابی اجتماعی است. این روش توسط یک کسب‌وکار یا سازمان انتفاعی با همکاری یک موسسه خیریه یا سازمان غیرانتفاعی، در قالب منافع متقابل، با هدف کمک مالی به جامعه یا به نوعی ایفای مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها در جامعه صورت می‌گیرد. این روش بازاریابی، یک ابزار قدرتمند است که قدرت نفوذ و اثرگذاری هر دو سازمان انتفاعی و غیر انتفاعی در جامعه را بالا می‌برد.

بازاریابی سببی به مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که نشان دهنده وفاداری و احترام یک شرکت به فعالیت‌های ارزشمند یک گروه است. نتیجه این کار توسعه تجارت شرکت و همچنین ایجاد حس و نظر مثبت اجتماعی نسبت به آن است.

بازاریابی سببی باعث می‌شود که مردم به خوبی سازمان و هدف هایش را درک کنند ولی عملا نباید انتظار سودآوری مستقیم از آن داشت. زمانی که مخاطبان یا سرمایه گذاران یک سازمان متوجه بشوند که سازمان شان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از یک گروه خیریه حمایت می‌کند، آن سازمان را در رده‌ی همان گروه قرار خواهند داد. این روش به مردم نشان می‌دهد که یک سازمان خاص چگونه می‌تواند با فعالیت‌های خود به یک گروه خیریه کمک کند.

بازاریابی خیرخواهانه، استراتژی نوین بازاریابی است که صرفاً به روش‌های مرسوم جهت کسب مزیت رقابتی و سودآوری اکتفا نکرده و عوامل پیچیده‌تری همچون حس نوع‌دوستی و دیگرخواهی را نیز به یاری می‌طلبد. این شیوه‌ی بازاریابی تاثیرات مثبت و چشم‌گیری در بنگاه‌های اقتصادی، خیریه‌ها و نهاد‌های عام‌المنفعه داشته است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله