پرسشنامه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

دانلود پپرسشنامه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات: ۱۳ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: جنبه سرگرمی، میزان تعامل، بازاریابی دهان‌به‌دهان

تعریف مفهومی پرسشنامه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شبکه اجتماعی (رسانه اجتماعی) اصطلاح استفاده از فناوری‌های مبتنی بر وب، تلفن همراه و ارتباطاتی که به گفتگو تعامل داده می‌شود گفته می‌شود. شبکه‌های اجتماعی برنامه‌های کاربردی مبتنی بر‌ اینترنت است که بر روی پایه‌های‌ایدئولوژیک و فناوری وب به کاربران اجازه‌ایجاد و تبادل تولید محتوا را می‌دهد.

شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بر روی بسیاری از اشکال مختلف، از جمله تالار گفتگو، وبلاگ‌ها، وبلاگ اجتماعی، میکروبلاگینگ، ویکی، پادکست‌ها، عکس‌ها یا تصاویر، ویدئو، در قالب یک نوع امتیاز بر پایه مشارکت اجتماعی، محسوب شود. رسانه اجتماعی Social media فناوری‌های تعاملی مبتنی بر کامپیوتر هستند که ایجاد و تسهیم اطلاعات، ایده‌ها، علاقه‌مندی‌ها یا سایر احساسات را از طریق روابط و شبکه‌ها را تسهیل می‌کنند. از آنجا که عنصر کانونی این حوزه همان شبکه روابط میان افراد است گاهی به آن شبکه اجتماعی Social Network نیز گفته می‌شود. از آنجا که افراد زمان زیادی را به حضور در شبکه‌های اجتماعی یا رسانه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهند شرکت‌ها و ضاحبان کسب‌وکار نیز از این موقعیت استفاده کرده و مشتریان خود را هدف قرار داده‌اند.

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی

اهمیت شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال تا جایی پیش رفت که مفهومی با نام مدیریت اجتماعی رابطه با مشتری اجتماعی وارد ادبیات بازاریابی شد.‌ این رویکرد جدید با توجه به افزایش رو به رشد شبکه‌های اجتماعی به ابزاری برای کسب مزیت رقابتی پایدار شرکت‌ها تبدیل شده است. در عین حال باید توجه داشت که موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری اجتماعی نیازمند آن است که ابزارها و فر ایندهای مناسب بازاریابی اجتماعی را در دست داشته باشیم. پرسشنامه مشابه دیگری با عنوان پرسشنامه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نیز در وب سایت موجود است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله