پرسشنامه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

دانلود پرسشنامه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

فایل ورد پرسشنامه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

هدف : بررسی ابعاد بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

منبع معتبر : دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی و عملیاتی : دارد

تعداد سوالات: ۲۰ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: دامنه استفاده از رسانه‌های اجتماعی، فرهنگ استفاده از رسانه‌های اجتماعی، ساختار استفاده از رسانه‌های اجتماعی، حاکمیت استفاده از رسانه‌های اجتماعی.


تعریف مفهومی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی رسانه‌هایی برای تعامل اجتماعی هستند که از تکنیک‌های ارتباطی بسیار در دسترس و گسترش‌پذیر (scalable) استفاده می‌کنند. گروهی از برنامه‌های کاربردی (applications) مبتنی بر اینترنت هستند که با اتکا به بنیان‌های تکنولوژیک وب ۲، امکان ایجاد و تبادل محتوای تولید‌شده بوسیله کاربران را می‌دهند.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (Social Media Marketing) که به اختصار SMM نامیده می‌شود، یکی دیگر از روش‌های دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال است. این تعریف نسبتا جدید که از زمان روی‌کار آمدن شبکه‌های اجتماعی مطرح شد، امروزه یکی از روش‌های موثر در بازاریابی و همچنین برندسازی بوده است.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، افزایش ترافیک یا ورودی وب سایت یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه‌های اجتماعی است. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین است که سازمان‌های می‌کوشند با حضور فعال در آن‌ها، مخاطب را با برند خود درگیر نمایند. از اصلی‌ترین اهداف فعالیت در رسانه‌های اجتماعی این است که محتوایی تولید کرد که برای مخاطب جذاب باشد و حتی الامکان آن را در صفحه شخصی خودش به اشتراک بگذارد و با این کار بتوان ارزش ویژه برند و دسترسی مخاطب را افزایش داد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله