کتاب بازاریابی آنلاین

معرفی کتاب بازاریابی آنلاین (الکترونیک) و بازاریابی مبتنی بر اینترنت

خلاصه کتاب کتاب بازاریابی آنلاین نوشته محمدرضا شیخ بهائی

فناوری‌های جدید مانند وب نیز استفاده از اینترنت را به مراتب راحت‌تر کرده است، اما انسان برای راحتی بیشتر هرگز از پا ننشسته است و قدم در ایجاد فناوری‌های نو نهاده است. تجارت الکترونیک یکی از این فناوری‌ها است که در پشت نام به ظاهر ساده‌اش، مفهومی فراتر از آنچه در اذهان ماست پنهان شده است. کوشش های متعدد و پراکنده ای در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی صورت گرفته است به گونه ای که جای خالی یک مرجع کامل در این زمینه احساس می شد. مجموعه کتاب کاملی در این زمینه گردآوری شده است که از طریق پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر در دسترس تمامی پژوهشگران عرصه بازاریابی آنلاین قرار گرفته است.

مبانی تجارت الکترونیکی و سیستم های هوشمند

با رشد و توسعه فناوری اطلاعات و به خصوص تجارت الکترونیکی زندگی روزمره انسان ها دستخوش تغییرات عمده گردیده است. تجارت الکترونیکی روشی را بیان می دارد که در آن تراکنش های تجاری روی شبکه ها به خصوص شبکه اینترنت انجام می پذیرد. این تراکنش ها شامل خرید و فروش الکترونیکی کالاها ، خرید و فروش خدمات و اطلاعات می باشد. برنامه های خاص تجارت الکترونیکی ، از قبیل ارائه خدمات الکترونیکی دولت به شهروندان ، خدمات بنگاه های تجاری به یکدیگر ، خرید و فروش سهام به سرعت در حال رشد و توسعه می باشند ولی تجارت الکترونیکی فقط خرید و فروش و ارائه خدمات الکترونیکی نمی باشد بلکه ارتباط ، همکاری و کشف و انتشار اطلاعات به صورت الکترونیکی نیز در این حوزه قرار میگیرد ، دراین کتاب مبانی تجارت الکترونیکی و سیستم های هوشمند از قبیل مدیریت دانش ، هوش تجاری و سیستم های تصمیم یار هوشمند به همراه بررسی کامل تجارت الکترونیک B2B مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

کسب وکار الکترونیکی با رویکردی بر سیستم های اطلاعاتی

گاهی اوقات اصطلاح تجارت فقط به معنای معاملات صورت گرفته بین شرکای تجاری قلمداد می گردد ، اگر این تعریف از تجارت را در نظر بگیریم ، اصطلاح تجارت الکترونیکی کاربرد بسیار محدودی خواهد داشت. بنابراین بیشتر افراد ترجیح می دهند در عوض از اصطلاح کسب وکار الکترونیکی استفاده نمایند. منظور از کسب وکار الکترونیکی تعریف وسیع تری از تجارت الکترونیکی است که نه تنها خرید و فروش کالا و خدمات بلکه خدمت رسانی به مشتریان ، همکاری با شرکای تجاری ، برگزاری دوره های آموزشی الکترونیکی و انعقاد قراردادهای همکاری الکترونیکی را شامل میگردد. در این کتاب مولفه های کسب و کار و سیستم های اطلاعاتی کسب و کار ، استفاده از سیستم های اطلاعاتی برای کسب مزیت رقابتی ، سیستم های مدیریت زنجیره تامین و سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

مفاهیم بنیادی بازاریابی الکترونیکی

بازاریابی الکترونیکی، تمامی جنبه های بازاریابی را تحت تاثیر قرار داده است، از استراتژی و بازاریابی گرفته تا ارتباطات بازاریابی و رفتار خرید تا تحقیقات بازار. بازاریابی الکترونیکی در خلاء وجود ندارد. برنامه ریزی باید اطمینان دهد که بازاریابی الکترونیکی با اهداف بازاریابی یکپارچه است و با اهداف سازمان در انتقال به سمت کسب و کار الکترونیکی در یک راستا است. در کتاب حاضر سعی گردیده است مباحث معماری و چارچوب ارزش کسب وکار الکترونیکی ، تامین امنیت در کسب و کار الکترونیکی و معیارهای موفقیت و عدم موفقیت کسب و کار الکترونیکی ، برنامه ریزی الکترونیکی شامل اهداف ، استراتژی ، تاکتیک ها و اقدامات و همچنین ابزارهای الکترونیکی به طور کامل پوشش داده شود.

بازاریابی الکترونیکی با رویکردی بر ارتباط با مشتریان

بازاریابی الکترونیکی، تمامی جنبه های بازاریابی را تحت تاثیر قرار داده است، از استراتژی و بازاریابی گرفته تا ارتباطات بازاریابی و رفتار خرید تا تحقیقات بازار. برنامه ریزی باید اطمینان دهد که بازاریابی الکترونیکی با اهداف بازاریابی یکپارچه است و با اهداف سازمان در انتقال به سمت کسب و کار الکترونیکی در یک راستا است. در این کتاب ابتدا مدل های الکترونیکی از قبیل مدل های بازار ، مدل های درآمد ، مدل های ارتباط ، مدل های خرید و مدل های پایبندی مورد بررسی قرار گرفته است ، در ادامه مشتریان الکترونیکی به همراه انگیزه ها ، انتظارات ، تردیدها و ترس های مشتریان مورد بحث قرار گرفته و در پایان مدیریت ارتباط با مشتری ، بازاریابی رابطه ای ، بازاریابی از طریق پایگاه داده و بازاریابی از طریق ایمیل و … مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.