پرسشنامه خوشنامی فروشنده

دانلود پرسشنامه خوشنامی فروشندگان دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوال: ۲۳ گویه با پرسشنامه طیف لیکرت ۵ درجه

هدف: بررسی خوشنامی فروشندگان و رفتار مشتری

ابعاد: خوشنامی فروشنده، ارزش اقتصادی، بهره‌وری خدمات، ارتباط خوب، وفاداری مشتری، سهم خرید مشتری

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه خوشنامی فروشندگان

امروزه همه عرصه‌ها از جمله علم، کسب‌وکار و صنعت ،در معرض تحولات عمیق و پایدار قرار دارد. هر چند که مفهوم حسن شهرت ازگذشته‌های بسیار دور یک مفهوم شناخته شده بوده، اما تحقیقات آکادمیک درباره آن و بخصوص در حوزه کسب‌وکار و تجارت قدمتی بیش از نیم قرن ندارد و مدیران به اهمیت استراتژیک ایجاد و حفظ حسن شهرت به عنوان مزیت رقابتی پی برده اند و سرمایه گذاری‌های بیشتری برای این تحقیقات انجام دادند، زیرا به اعتقاد آنها بهترین راه اعتمادبه شرکت‌ها داشتن حسن شهرت و خوشنامی می‌باشد.

یکی از مفاهیم مهم بازاریابی که امروزه به طور گسترده توسط پژوهشگران و صاحبنظران بازاریابی موردبحث قرار می‌گیرد خوشنامی فروشندگان و عوامل تأثیرگذار بر آن است. اثرگذاری شخصیت و خوشنامی فروشندگان بر خوشنامی برند و ارزش ویژه برند مورد تایید قرارگرفته است.خوشنامی فروشنده موجب بهبود کیفیت خدمات ادراک‌شده نزد مشتری می‌شود و این وفاداری مشتریان را افزایش می‌دهد. افزایش وفاداری مشتری نیز سهم خرید مشتری را افزایش می‌دهد.

هم دلی فروشنده نباید با حس ترحم نسبت به مشتری اشتباه گرفته شود. توانایی درک عمیق تر خواسته ها و نیازهای مشتری، یک استعداد نادر و مهم در فروش است. برای نشان دادن احترام و جلب اعتماد مشتری، فروشنده باید نشان دهد که از مشکلات مشتری درک واقعی دارد. او باید قادر باشد راه حلی برای سود مشتری پیدا کند، نه صرفا به فکر دستیابی به اهداف افزایش فروش سازمان خود باشد. یک کارشناس فروش موفق برای درک عمیق مشتری در وهله اول باید گوش شنوای خوبی داشته باشد. یعنی به جای پرداختن بیش از حد به توضیحات برای مشتری، کاری کند تا مشتری در مورد مشکلات و نیازهای خود صحبت کند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله