کتاب مدیریت دانش

عنوان: کتاب مدیریت دانش

نوع فایل : PDF

تعداد صفحات : ۵۲۱ صفحه

متن کامل : موجود است

نویسنده: سهیلا بسینه

زبان : فارسی

دانلودکتاب مدیریت دانش

درباره کتاب مدیریت دانش

رشد دانش در زمان‌های اخیر بسیار سریع بوده، به گونه‌ای که در قرن بیستم، ۸۰ درصد یافته‌های فناوری و دانش و نیز ۹۰ درصد تمام دانش‌ها و اطلاعات فنی، در جهان تولید شده است و هر پنج سال و نیم، حجم دانش دو برابر می‌شود. این در حالی است که عمر متوسط آن، کمتر از چهار سال است. به این ترتیب، این تحول باعث ایجاد نگرش جدیدی در مدیریت کسب‌وکار با نام ” مدیریت دانش” شده است. با دانلود کتاب مدیریت دانش با اصول دانش آشنا شوید.

متن کامل این کتاب توسط سایت ketabfarsi.ir به صورت الکترونیک ارائه شده است. در صورتیکه این انتشار مغایر با اصول اخلاقی ناشر اصلی باشد و ناشر هر زمان عدم رضایت خود را بیان دارد لینک کتاب از پایگاه پارس مدیر برداشته خواهد شد.

امروزه دانش به عنوان «منبعی» ارزشمند و استراتژیک و نیز یک «دارایی» مطرح است. ارائه محصولات و خدمات با کیفیت مناسب و اقتصادی، بدون مدیریت و استفاده صحیح از این منبع ارزشمند، امری سخت و بعضاً ناممکن است. در این نگرش، دانش همچون منبعی ارزشمند در کنار منابع کار، زمین و سرمایه (که پیش تر در اقتصاد مورد توجه بود) به عنوان دارایی پرمایه مطرح شده است. در چنین ساختاری، دیگر صنعت، محور نیست. بلکه محور، دانش است که در آن، دانش‌گران (یا دانش‌کاران، دانش‌وران) به کار مشغولند.

یکی از مباحث اصلی این کتاب به کارکنان دانشی اختصاص دارد. همینطور تسهیم دانش نیز مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت نیز خلق مشترک دانش بحث شده است. از این رو با دانلود این کتاب، کلیات و مفاهیم مرتبط با مدیریت دانش را به تفصیل مورد مطالعه قرار دهید. مطالعه این کتاب به پژوهشگران پیشنهاد می‌شود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله