پرسشنامه بازاریابی موبایلی

دانلود پرسشنامه پرسشنامه بازاریابی موبایلی

فایل ورد پرسشنامه بازاریابی موبایلی (موبایل بانکینگ)

منبع معتبر : دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی و عملیاتی : دارد

تعداد سوالات: ۱۵ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: عوامل مرتبط با مشتری، شرکت و فناوری

5000 تومان – خرید

تعریف مفهومی و عملیاتی

بازاریابی موبایلی Mobile Marketing یک استراتژی بازاریابی در حوزه دیجیتال است. این روش از توانمندی‌های تلفن همراه برای معرفی برند یا محصول استفاده می‌کند. موبایل بانکینگ یکی از انواع بازاریابی است که می‌توان آن را زیرمجموعه‌ی بازاریابی دیجیتال در نظر گرفت.  اگر بخواهیم موبایل مارکتینگ را به‌طور خلاصه تعریف کنیم به معنی معرفی برند/سازمان به طریقی است که در بستر گوشی‌های هوشمند به راحتی در دسترس باشد. یعنی از طریق طراحی اپلیکیشن موبایل، شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها بر روی این گوشی‌ها قابل دیدن باشد.

بازاریابی موبایلی، روشی است که می‌توان نزدیکترین وسیله ارتباط با مشتری هدف دانست. بازاریابی موبایلی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان، به توسعه و ترویج محصولات، خدمات و ایده‌های شرکت در خصوصی‌ترین مرکز تجمع پیام‌های بازاریابی، یعنی دقیقا در جیب مشتری رسوخ کند. امروز کاربران با انبوه روش‌های تبلیغات موبایلی و در درون اپلیکیشن‌های موبایل مواجهیم و سعی می‌کنیم اینجا روش‌های بازاریابی در پیام رسان ها را نیز با این روش تلفیق و آن را برای شما بازتر نماییم.

اصطلاح بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ در ابتدا بیشتر معادل بازاریابی پیامکی محسوب می‌شد. به تدریج با افزایش قابلیت‌های موبایل‌ها، رواج گوشی‌های هوشمند و فراهم آمدن دسترسی به اینترنت از طریق موبایل، بازاریابی موبایلی به مفهوم بسیار گسترده‌تری تبدیل شد. در حدی که گاهی ترجیح می‌دهند آن را نه به عنوان زیرمجموعه‌ی دیجیتال مارکتینگ، بلکه به عنوان یک شاخه‌ی مستقل از بازاریابی مطرح کنند تا بر اهمیت و جایگاه آن، به اندازه‌ی کافی تأکید شود. برای سنجش این مقوله پرسشنامه بازاریابی موبایلی را دانلود کنید.