مقاله ترجمه شده ERP

دانلود مجموعه مقاله برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) با ترجمه فارسی (مقاله ترجمه شده ERP)

ابتدا اصل مقاله‌ها را به صورت یکجا از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود اصل مقاله‌های ERP

پیاده­‌سازی سیستم‌­های برنامه­‌ریزی سازمانی در صنعت ماء الشعیر قبرس

ترجمه چکیده: هدف این مقاله بررسی عملکرد دو شرکت بزرگ قبرسی در صنعت ماء الشعیر قبرسی است که اخیراً سیستم­‌های برنامه­‌ریزی منابع انسانی (ERP) را در تلاش برای دستیابی به برتری رقابتی و افزایش سهم بازار معرفی نموده است. این مقاله مبتنی بر داده‌­هایی است که ازطریق مصاحبه­‌های فردی با مدیران ارشد دو شرکت گردآوری شده است. هر دو شرکت از جمله اولین سازمان‌‌هایی در قبرس هستند که سیستم‌­های ERP را پیاده‌­سازی نموده‌­اند. درنتیجه یک واسط برای مدیریت تمامی عملیات­‌هایشان در اختیار دارند. از ورود سفارش­‌های فروش گرفته تا هماهنگی حمل و خدمات-مشتری پس از فروش.

سیستم جدید منافع قابل‌­توجهی را برای دو شرکت دربر داشته است هم در تولید و هم در دیگر کارکردهای عملیاتی. پیشنهادات متعددی برای دیگر شرکت­‌های قبرسی که پیاده‌­سازی سیستم‌­های ERP‌ را درنظر دارند صورت گرفته است. بطوریکه می‌توانند به ماکسیمم منافع از قبل پذیرش این سیستم‌­ها دست یابند. این مقاله برای اولین بار بررسی کرده است که چگونه دو شرکت سیستم ERP را پیاده‌­سازی نموده‌­اند. همچنین شباهت­‌ها، تفاوت­‌ها و منافع این پیاده‌سازی را مورد ارزیابی قرار داده است.

تاثیرات سیستم ERP بر فرایندهای حسابداری

ترجمه چکیده: پیدایش عصر فناوری و رقابت فزاینده سازمان‌ها را وادار کرده است تا به تغییرات جدید پیرامون خود واکنش‌های لازم را نشان دهند تا بتوانند در عرصه رقابت باقی بمانند. سیستم یکپارچه‌منابع سازمانی (ERP) مزایای متعددی را در این محیط تجاری جدید برای سازمان به ارمغان می‌آورد. مانند  هزینه تولید پائین، کاهش چرخه زمانی و بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش رضایت مشتری. در این مطالعه با بررسی ۲۶ شرکت دلایل حرکت سازمان‌ها از سوی سیستم‌های اطلاعات سنتی (IS) به سمت سیستم‌های ERP و تغییرات همراه آن بویژه در زمینه فرایندهای حسابداری مورد بررسی قرار گرفته است. هدف این مطالعه بررسی مزایای استفاده از سیستم‌های ERP در مقایسه با سیستم‌های اطلاعات سنتی (IS) است. همچنین بهترین روش استقرار برنامه‌های ERP در آینده را نیز شناسائی می‌کند. شواهد تجربی حاکی از تغییراتی است که فرایندهای حسابداری جهت استقرار ERP با آن مواجه هستند.

تغییرات اخیر در محیط تجاری اعم از حذف مقررات قبلی، خصوصی‌سازی و جهانی شدن و به تبع آن افزایش رقابت، سازمان‌های بزرگ را به شرکت‌های چند ملیتی عظیمی تبدیل کرده است که به اختصار MNC نامیده می‌شوند. این محیط‌های متغیر تجاری هم چنین موجب شده که کمپانی‌ها بدنبال یافتن راه‌هایی جدید برای بقاء و موفقیت باشند. تکنولوژی IT ابزار مورد نیاز برای پاسخ‌گویی شرکت‌ها به این تغییرات را فراهم می‌کند. برای دانلود متن کامل این مقاله ترجمه شده ERP از لینک زیر استفاده کنید.

مقاله ترجمه شده ERP : اندازه‌گیری ریسک در پروژه‌های ERP

ترجمه چکیده: انجام مدیریت ریسک پروژه‌های ERP یک کار بلندپروازانه است. پروژه‌های ERP روش هایی بسیار پیچیده در شرکت‌های تجاری هستند و لذا عوامل ریسک آنها نیز جنبه‌های متعدد تکنولوژیک، مدیریتی، روانشناختی و جامعه شناختی را شامل می‌شوند. علاوه براین، عوامل مذکور ارتباطات تنگاتنگی با هم داشته و ممکن است اثرات غیر مستقیمی بر پروژه داشته باشند. این ویژگی‌ها باعث شده که مدیریت ریسک در این موارد در مقایسه با پروژه‌های سنتی و مرسوم – بخصوص در مرحله ارزیابی- سخت تر، نامطمئن تر و با اهمیت تر شود.

هدف از این مقاله معرفی روشی ابداعی برای آنالیز ریسک است تا درکی بهتر، ساختارمندتر و سیستماتیک تر در رابطه با روایط اصلی مابین عوامل ریسک و همچنین بین عوامل ریسک و اثرات خاص مرتبط با پروژه‌های ERP فراهم آورد. یک مثال موردی واقعی راجع به یک کمپانی چند ملیتی متشکل از متخصصان و شرکت کنندگان مختلف نیز بیان می‌شود تا  نحوه کاربرد مدل پیش نهادی را توضیح دهیم. برای دانلود مقاله ترجمه شده ERP از لینک زیر استفاده کنید.

تجزیه وتحلیل اثر ERP بر زنجیره تامین با روش مدل معادلات ساختاری

ترجمه چکیده: برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) و مدیریت زنجیره تامین (SCM)  گزینه‌های مناسبی برای سرمایه گذاری در زمینه فناوری اطلاعات در اختیار مدیران تولید و فناوری اطلاعات سازمان در اختیار قرار می‌دهند و هم از دیدگاه عملی و هم از دیدگاه آکادمیک از توان بالقوه‌ای برای بهبود عملکرد سازمان برخوردار هستند. هدف این مقاله ایجاد بینشی عمیقتر جهت بکارگیری برنامه‌ریزی منابع سازمان با عنایت به رابطه آن با مدیریت زنجیره تامین است. این مقاله مدلی توسعه یافته براساس مزایای برنامه‌ریزی منابع سازمان در بهبود مدیریت زنجیره تامین سازمان در اختیار قرار می‌دهد. فرض بر این است که سه سازه برنامه‌ریزی منابع سازمان بر توانمندی‌های مدیریت زنجیره تامین تاثیر دارد.

برای بررسی درستی روابط سه سازه ERP با SCM و آزمون نه فرضیه پژوهش از تکنیک مدل‌یابی معادلات ساختاری استفاده شده است. داده‌ها از شرکت‌های فناوری اطلاعات تایوانی از روش مصاحبه با خبرگان استخارج شده است. شواهد تجربی تاکید دارد که مزایای بکارگیری برنامه‌ریزی منابع سازمان موجب ارتقای توانمندی‌ها و شایستگی‌های مدیریت زنجیره تامین می‌شود. شواهد نشان می‌دهد که به ترتیب مزایای تولید و عملیات، فرایندهای تجاری، مزایای مدیریت و  بهبود برنامه‌ریزی استراتژیک فناوری اطلاعات در سایه ERP باعث می‌شود توانمندی‌های مدیریت زنجیره تامین سازمان در فرایندهای عملیاتی، روابط با مشتریان و برنامه‌ریزی و کنترل فرایندها بهبود پیدا کند.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله