اصل مقالات پاراسورامان

دکتر پارسو پاراسورامان (Parsu Parasuraman) یکی از مشهورترین چهره‌های بازاریابی بویژه در زمینه کیفیت خدمات است. پاراسورامان بخاطر تلاش‌های گسترده‌اش در حوزه کیفیت خدمات از دانشگاه میامی به نشانهای متعددی دست یافته است. وی نشان سالانه پژوهشگر برتر را در سال ۱۹۹۸ دریافت کرد.

این پژوهشگر نخستین بار بحث کیفیت خدمات را به صورتی گسترده مورد مطالعه قرار داد. کوشش‌های او بعدا توسط زایتامل و بری دو پژوهشگر ارشد بازاریابی مورد تعقیب و مداقه قرار گرفت. بازاریابی خدمات حوزه محوری بحث‌ها و مطالعات پارسو می‌باشد و مقالات متعددی از وی در این حوزه منتشر شده است. بسیاری از مطالعات در بازاریابی امروز نیز از دستاوردهای وی در ارائه مدل‌های نوین بازاریابی استفاده می‌کنند.

پژوهش‌های متعدد پاراسورامان، زیتامل و بری در زمینه تحلیل شکاف و تحت عنوان مقیاس سروکوال توسط دانشجویان ایرانی برای نگارش پایان‌نامه بسیار مورد اقبال بوده است. استفاده از مدل سروکوال و روش تحلیل شکاف برای ارزیابی کیفیت خدمات شرکت‌ها روشی پذیرفته شده در دنیای بازاریابی است. مقیاس سروپرف (عملکرد کیفیت) نیز از همین رویکرد ناشی شده است. بنابراین دسترسی به اصل مقالات پاراسورامان برای دانشجویان و اساتید بسیار مورد در خواست قرار گرفته است. اصل مقالات پاراسورامان را می‌توانید از لینک‌های زیر دریافت کنید.

دانلود اصل مقالات سروکوال نوشته پارسو پاراسورامان

مجموعه مقاله‌های مقیاس سروکوال نوشته پارسو پاراسورامان، زیتامل و بری

دانلود اصل مقالات پاراسورامان

فصل دوم و ادبیات پژوهش کیفیت خدمات: سروکوال

فصل دوم و ادبیات پژوهش در زمینه ارزیابی کیفیت خدمات با مقیاس سروکوال توسط پایگاه پارس‌مدیر به نگارش درآمده است. این فصل دوم در پایان‌نامه‌ای با هدف ارزیابی کیفیت خدمات پایگاه پارس‌مدیر تهیه شده و به نگارش در آمده است. بنابراین مالکیت معنوی آن با پایگاه پارس مدیر است و بازنشر آن از نظر قانونی و اخلاقی صحیح نیست. مبانی نظری و ادبیات پژوهش ارزیابی کیفیت خدمات با مقیاس سروکوال را می‌توانید خریداری کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله