کتاب بازاریابی حسی

عنوان : کتاب بازاریابی حسی

عنوان اصلی کتاب به انگلیسی : Sensory Marketing

نوع فایل : PDF متن کامل

زبان کتاب : انگلیسی

ترجمه فارسی : ندارد

تعداد صفحات : ۲۰۰ صفحه

فایل پیوست : ندارد

تفسیر کتاب بازاریابی حسی هولتن در سایت پارس مدیر آمده است.

دانلود کتاب بازاریابی حسی هولتن

درباره کتاب بازاریابی حسی

بازاریابی حسی Sensory Marketing یک متد است که به صورت یکپارچه و سیستمی، مشتریان بازار هدف را از طریق ارتباطات مرتبط با برند که به ارزش آفرینی منجر می‌شود به خود معطوف می‌نماید. در واقع این نوع بازاریابی شناسایی و پاسخگویی به نیازها و خواسته‌های مشتری است. این پاسخگویی از طریق ارزش افزوده، ایجاد شخصیت برند ملموس و با ایجاد حس مثبت در زندگی ایجاد می‌نماید. کمپین بازاریابی حسی بر اساس یک ارتباط دو طرفه میان برند و مصرف‌کننده در زمان کنونی با خلق یک تجربه شیرین و خاطره انگیز از برند در ذهن مشتری همراه است.

هولتن در این کتاب تشریح کرده است که چگونه یک سازمان از طریق اثرگذاری بر حواس پنجگانه افراد تصویر ذهنی ماندگاری از برند ایجاد می‌کند که هویت برند را نزد مشتریان می‌سازد و سازمان را از رقبا متمایز می‌سازد. هولتن با مثالی از تبلیغات شرکت ولو و بیان حس ششم در این تبلیغات، راز بازاریابی حسی را برای موفقیت در دنیای رقابتی را فاش می‌سازذ. کتاب بازاریابی حسی هولتن را بخوانید تا آگاه شوید که بازاریابی نوین به کدام سو حرکت می‌کند.

تجربه اصلی ترین عنصر آمیزه بازاریابی حسی می‌باشد. این استراتژی مانند استراتژی محصول نشان دهنده ی همان چیزی است که شرکت به مشتریان عرضه می‌کند و ارائه می‌دهد.پنج نوع تجربه وجود دارد : احساس،هیجان، تفکر عمل و رابطه با این حال تجربه مشتری را نمی توان به روشنی به این پنج شکل تقسیم بندی کرد بلکه این تجربه در ترکیبی از این پنج شکل قابل مشاهده است. تجربه در اشکال مختلف خود می‌تواند در هر کالا یا خدمتی وجود داشته باشد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله