کتاب تئوری سازمان و مدیریت پیشرفته

عنوان: کتاب تئوری سازمان و مدیریت پیشرفته

نویسنده: حمزه خوانسار

نوع فایل: مایکروسافت ورد

محتوا: تمام متن

تعداد صفحات: ۱۵۰ صفحه

زبان: فارسی

دانلود کتاب تئوری سازمان و مدیریت پیشرفته

حمایت از ناشر و نویسنده: محتوای این کتاب به صورت متن باز از طریق سایت دانشگاه خوارزمی در دسترس قرار گرفته است. نظر به اینکه محتوای کتاب مفید ارزیابی گردید توسط سایت پارس‌مدیر بازنشر داده شد. هر زمان ناشر یا نویسنده نارضایتی خود را اعلام کند لینک کتاب از سایت پارس‌مدیر برداشته خواهد شد.

درباره کتاب تئوری سازمان و مدیریت پیشرفته

تئوری‌های مدیریت یکی از دروس پایه گرایش‌های مختلف مدیریت مانند مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی است. علاوه بر پژوهشگران، مدیریت سازمان نیز باید با مباحث مدیریت پیشرفته آشنا باشند. تئوری به عنوان توضیح یا بیان منسجم از مشاهدات یا پدیده‌های تجربه شده تعریف می‌شود. استفاده از رویکردهای تئوری پردازی مختلف روش بهتری برای ایجاد تصاویر بهتر از پدیده پیچیده سازمان می‌باشد. یکی از رسالت‌های اصلی آموزش دهندگان مدیریت، انجام تحقیقاتی است که دانش را از یک طرف به رشته علمی بیفزایند و از طرف دیگر آن را در عمل مدیریت به عنوان یک حرفه به کار گیرند.

در این کتاب علاوه بر مبانی مدیریت به مباحث پیشرفته سازمانی نیز پرداخته شده است. در این راستا مدیران باید مهارت‌های خود را در مورد توسعه تئوری‌های خوب پرورش داده به گونه‌ای که تحقیقات انجام گرفته دانش ما را در مورد رشته و حرفه افزایش دهند. تئوری خوب دانش ما را در مورد رشته علمی پیشرفت داده و تحقیقات را به سمت سوالات بنیادی سوق می‌دهد. برای انجام این کار ما باید تحقیق خود را به گونه‌ای طراحی کنیم که درک مناسبی را از مسائل عملی در آن حرفه به دست دهند.

تصور اینکه نگاه‌های جدیدتر، جایگزین نگاه‌های قدیمی‌تر می‌شوند، تصوری اشتباه است. در تئوری سازمانی، نگاه‌ها روی هم انباشته می‌شوند و در گذر زمان یکدیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند، چون تئوری پردازان سازمان، با گذشت زمان ایده‌های بیشتر و بیشتری را که در این حوزه‌ی مطالعه ارائه می‌شود، می‌پذیرند. در کتاب تئوری سازمان و مدیریت پیشرفته این عوامل تشریح شده است.

2.3 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله