پرسشنامه مشتری محوری

دانلود پرسشنامه مشتری‌محوری دارای روایی، پایایی و منبع استاندارد

نوع فایل: ورد

منبع : معتبر و لاتین

روایی و پایایی : دارد

هدف : بررسی میزان مشتری‌محوری سازمان

ابعاد : مشتری‌محوری و تمایز مشتریان کلیدی

تعداد سوالات : ۲۱ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه مشتری‌محوری

مشتری : مشتری به سازمان یا فرد گفته می‌شود که محصول یا خدمات دریافت می‌کند و به عبارت دیگر مشتری به خریدار تولید یا خدمات گفته می‌شود. در زبان فارسی مفهوم «مشتری» مترادف با «خریدار» است و در مباحث مربوط با بازاریابی و فروش، مشتری به مخاطبانی گفته می‌­شود که توانایی و استعداد خرید کالا و یا خدمتی را داشته باشند.

مشتریان کلیدی : مشتری در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری مفهومی ویژه دارد. به عبارت دیگر تاکید بر مشتری در اینجا مفهوم ضمنی تاکید بر مشتریان کلیدی را همراه دارد. در مدیریت ارتباط با مشتری تاکید بر مشتریان کلیدی یا مشتریانی است که برای سازمان سودآورند. بنابراین پرسشنامه مشتری‌محوری را دانلود کنید.

تفاوت مشتری و مصرف‌کننده : مصرف‌کننده تعریفی عام است که شامل همه افرادی می‌شود که کالاها یا خدمات موردنظر سازمان را مصرف می‌کنند. اما مشتری به افرادی گفته می‌شود که محصولات و خدمات همان سازمان را مصرف می‌کنند. بنابراین سازمان باید با برنامه‌های بازاریابی خود مصرف‌کنندگان را به مشتری سازمان خود تبدیل کند.

مشتری‌محوری : مشتری‌محوری یعنی قرار دادن مشتری به عنوان محور و هدف و مرکز توجهات و انجام هر عملی که نیازهای آشکار و پنهان او را برآورده سازد. مشتری مداری مجموعه‌ای از استراتژی‌های کسب‌وکار است که مدیران بنگاه‌های اقتصادی را قادر میسازد در هر لحظه، با یک دید همه جانبه و فرانگر به مشتری و به کمک فناوری اطلاعات به هدفهای نهایی خود که کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری از طریق تعمیق روابط با مشتری است، دست یابند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله