کتاب اصول مدیریت رضائیان

عنوان: کتاب اصول مدیریت رضائیان

نویسنده: علی رضائیان

ناشر: انتشارات سمت

نوع فایل: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد صفحات: ۱۱۵ اسلاید

زبان: فارسی

درباره کتاب اصول مدیریت رضائیان

این کتاب یکی از منابع دکتری مدیریت و آزمون کارشناسی ارشد مدیریت است. این کتاب نیز مانند کتاب مبانی سازمان و مدیریت نوشته علی رضائیان است و توسط انتشارات سمت منتشر شده است. اگر برای آمادگی آزمون دکتری مدیریت مطالعه می‌کنید کتاب مبانی سازمان انتخاب بهتری است.

ظهور پدیده «اداره کردن» مربوط به روزگار اخیر نیست بلکه از دیرباز، بشر متوجه شده است که برای رسیدن به یک «هدف» لازم است به بسیج امکانات و رهبری این امکانات به سوی آن هدف مشخص اقدام کند. باید توجه داشت شیوه رهبری و مدیریت و هر تمدنی بستگی به ساخت فرهنگی آن تمدن دارد. مدیریت، فرآیند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر  اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می‌گیرد. به طور کلی اصول مدیریت شامل: برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت، سرپرستی و کنترل است.

بسیاری از صاحبنظران علت موفقیت و شکست نهادها را در تفاوت مدیریت آنها می‌دانند به اعتقاد پیتردراکر، عفو حیاتبخش هر سازمان مدیریت آن است. هارولدکنتز، مدیریت را مهمترین زمینه ی فعالیت انسانی می‌داند و معتقد است که وظیفه ی اصلی مدیران در تمام سطوح و در همه واحدهای مختلف بازرگانی، صنعتی و اداری این است که محیطی را طراحی و نگهداری کنند تا در آن اعضاء بتوانند به صورت گروهی با یکدیگر کار کنند و به اهداف تعیین شده دست یابند.

کتاب اصول مدیریت رضائیان در نه فصل تدوین شده است که عبارتند از:

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله