ارزش ویژه برند مدل آکر

بازاریابی برند استفاده از روش‌های ترفیعی و تشویقی یا فعالیت‌ در شبکه‌های اجتماعی برای شناساندن و آگاهی از نام و نشان تجاری است. زمانی که مشتریان کالایی را خریداری می‌کنند، ابتدا برند یا نشان آنرا در نظر می‌گیرند. زیرا برند به‌طور غیرمستقیم موجب می‌شود مشتری آن کالا را با کیفیت، کارکرد و طراحی ربط دهد.

طبق منحنی خندان واحد تحقیق و توسعه بازاریابی، ارزش افزوده‌ای را برای کالاها یا برندها ایجاد خواهد کرد. ازاینرو این تحقیق قصد دارد تا از بازاریابی برند برای ایجاد ارزش ویژه برند استفاده کند. با این حال معیارهای بسیاری در بین استراتژی‌ها وجود دارد که دارای روابط متقابلی هستند.

بنابراین در این تحقیق از روش‌های تصمیم‌گیری چندمعیاره ترکیبی استفاده کرده است. از روش دیمتل DEMATEL برای نشان دادن روابط متقابل بازاریابی برند استفاده شده است. با روش‌های ANP و VIKOR  نیز برای تعیین وزن و پیدا کردن مشکلات و اختلافات استفاده کرده است. سپس این وضعیت را برای کاهش اختلافات و رسیدن به سطوح ایده آل و رتبه بندی اولویت‌ها در استراتژی‌های بازاریابی نام تجاری ارزشیابی کرده است. ما همچنین رضایت مصرف‌کننده از بازاریابی برند را به وسیله سه شرکت صنعتی الکترونیکی در تایوان ارزیابی کرده ایم. براساس نتایج تجربی، قیمت گذاری ارزش مهم ترین فاکتوریست که تابع تصویر ذهنی قیمت و کیفیت ادراک‌شده است. در حالیکه نشان داده بالاترین رضایت مشتریان از بازاریابی نام تجاری درشرکت بوده است. نتایج این مقاله مرجعی را برای برنامه‌ریزی بازاریابی برند در اختیار موسسات قرار می‌دهد.

هدف بازاریابی برند

بازاریابی برند هدف ایجاد یک احساس آشنایی در مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی با محصولات و خدمات فروش است. یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای انجام این کار محصولات تبلیغاتی است. این اقلام مانند لیوان، قلم، درایوهای فلش و غیره هستند که نام تجاری شما بر روی آن حک می‌شود و در رویدادهای مختلف آن را به مشتریان فعلی و بالقوه هدیه می‌دهید تا هر بار که از آن استفاده می‌کنند.

اگر محصولات تبلیغاتی شما آیتم‌های مفیدی باشند نام برند شما را به مشتریان و مشتریان آتی افشا خواهند کرد. رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ویدئویی دو ابزار دیگر بازاریابی برند هستند، اجازه دادن به مردم برای تعامل با برند یک احساس آشنایی با برند ایجاد می‌کند و باعث به وجود آمدن یک ارتباط شخصی بین برند و مشتریان می‌شود.

بازاریابی برند

ابعاد بازاریابی برند

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما را به داخل خانه یا محل کار افراد می‌برد و مانند یک دوست با آن‌ها صحبت می‌کنید و آن‌ها احتمالا محصول و خدمات شما را با شبکه‌ای از دوستان‌شان به اشتراک می‌گذارند. بازاریابی نام تجاری مانند یک شبکه است که مشتریان بالقوه را در طول زمان جلب می‌کند اما بازاریابی مستقیم با شناسایی یک گروه خاص از مشتریان بالقوه شروع می‌شود. این مشتریان می‌توانند کسانی باشند که خدمات شما را استفاده نمی‌کردند و یا مشتریان بالقوه جدید باشند. هنگامی که شما می‌دانید آن‌ها چه کسانی هستند و چگونه به شما رسیده‌اند شما به آن‌ها نشان می‌دهید که چرا باید برند شما را انتخاب کنند.

انواع بازاریابی برند

بازاریابی مستقیم می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، این ممکن است خرید تبلیغات در موتورهای جستجو باشد، بنابراین کسانی که محصول شما در مکانی که شما قرار دارید را جستجو می‌کنند یک لینک به وب‌سایت شما دریافت می‌کنند. در این نوع بازاریابی از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود نظیر پست، ایمیل، پیام کوتاه و غیره. این‌که شما چه راهی را برای انجام انتخاب می‌کنید مهم نیست.

آن‌چه که اهمیت دارد راه‌اندازی سیستم‌های بازاریابی و استفاده از تکنیک‌های هر دو بازاریابی برند و بازاریابی مستقیم است. باید پیگیری کنید هر دلاری را که برای فعالیت‌های بازارمحور خرج می‌کنید صرف تولید نتایج شود. بازاریابی به شما کمک خواهد کرد تا کسب‌وکارتان را کنترل کنید و به یک کسب‌وکار قوی و پررونق تبدیل کنید که ‌بتواند بر بازار تسلط داشته باشد.

دانلود اصل مقاله بازاریابی برند

ادبیات پژوهش مدیریت برند

فصل دو مدیریت برند شامل ارزش ویژه برند، شخصیت برند، هویت برند، وفاداری برند و … به صورت فایل ورد همراه با منابع فارسی و لاتین

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله