کتاب آموزش کامل SPSS

عنوان: کتاب آموزش SPSS (جزوه تصویری آموزش کامل SPSS)

نویسنده: آرش حبیبی

تعداد صفحات: ۲۰۰ صفحه

محتویات: آموزش تصویری همراه با فایل داده تمرین

نویسنده: آرش حبیبی و مونا سرآبادانی

ناشر: انتشارات نارون

توضیحات: ویرایش جدید کتاب آموزش SPSS پائیز ۱۴۰۱ منتشر شد. نسخه ابتدائی به سال ۱۳۸۶ به صورت کاملا مصور، همراه با توضیحات مبسوط در زمینه بکارگیری انواع آزمون‌های فرض آماری توسط آرش حبیبی نوشته شده و در سایت پارس‌مدیر منتشر گردید. از آنجا که این کتاب با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و در چندین دانشگاه نیز به عنوان مرجع تدریس استفاده شده است اقدام به ویرایش و تکمیل آن شده است. در این نسخه با توجه به پیشنهادات و انتقادات پژوهشگرانی که از این کتاب استفاده کرده‌اند اصلاحات جدیدی صورت گرفته است.

دانلود فهرست مطالب و فایل داده‌های آموزشی کتاب SPSS

خرید کتاب ۰۹۱۹۴۳۵۱۸۱۱

فهرست مطالب

بخش اول : مقدمه‌ای بر روش پژوهش

بخش دوم: شروع کار با نرم‌افزار SPSS

بخش سوم : روش‌های آمار توصیفی

بخش چهارم : روش‌های محاسبه پایائی در SPSS

بخش پنجم: آزمون‌های میانگین جامعه

بخش ششم : آزمون همبستگی

بخش هفتم: رگرسیون و تحلیل مسیر

بخش هشتم: داده‌کاوی و خوشه‌بندی داده

بخش نهم: تحلیل عاملی اکتشافی

بخش ده: آزمون نرمال بودن داده‌ها

بخش یازده: آزمون‌های ناپارامتریک

بخش دوازده: کاربردهای آزمون خی-دو (χ ۲)

  • آزمون استقلال خی-دو (χ۲)
  • آزمون نیکوئی برازش خی-دو (χ۲)

پیوست: جدول توزیع آماری نرمال

معرفی کتاب آموزش SPSS

کتاب آموزش جامع نرم‌افزار SPSS نوشته آرش حبیبی در ۲۰۰ صفحه توسط پایگاه پارس مدیر منتشر شده است. برای آشنایی با فهرست مطالب و دانلود فایلهای ضمیمه کتاب از لینک زیر استفاده کنید. در کتاب آموزش SPSS تمامی تکنیک‌ها همراه با مثال عددی آموزش داده شده و کاملا تصویری است. در کتاب آموزش SPSS پرده از سر مکنون نرم‌افزار سربه‌مهری به نام SPSS برداشته شده است.

در کتابی که با عنوان آموزش کاربردی نرم‌افزار SPSS به نگارش درآورده‌ام تمام کوشش من آن بوده است تا دانش خود را در زمینه کار با انرم‌افزار SPSS به شما پژوهشگران منتقل نمایم. در این کتاب هر آنچه در زمینه کار با نرم‌افزار SPSS لازم است بدانید را به سادگی به شما خواهم آموخت. نخست باید بدانید واژه SPSS مخفف Statistical Package for the Social Sciences به معنای «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. در ابتدای این کتاب شما با چگونگی وارد کردن داده‌ها در نرم‌افزار SPSS آشنا خواهید شد. همچنین انواع متغیرهای قابل تعریف در این نرم‌افزار را فرا خواهید گرفت. گام‌به‌گام با آموزش‌های ارائه شده پیش بروید تا مطالعه سایر بخش‌ها تسهیل شود. بخش‌هایی از این کتاب به رایگان در این قسمت ارائه شده است تا مقدمه‌ای شود برای ورود به دنیای کاربردی این نرم‌افزار.

3.7 10 رای ها
امتیازدهی به مقاله