کتاب مدل معادلات ساختاری با PLS

عنوان: کتاب مدل معادلات ساختاری با PLS

نویسندگان : محمد عباس‌زاده و جواد امانی

ناشر : دانشگاه ارومیه

نوع فایل: کاغذی و چاپی

زبانک فارسی

تعداد صفحات : ۲۲۶ صفحه

دانلود مقدمه کتاب PLS

درباره کتاب مدل معادلات ساختاری با PLS

حداقل مربعات جزئی PLS زیرمجموعه‌ای از مدل یابی معادلات ساختاری SEM است. این روش محدودیت‌های مدل‌های معادلات ساختاری را ندارد. مهم‌ترین مزایای این روش عبارتند از:

کتاب مدل یابی به روش PLS و کاربرد آن در علوم رفتاری توسط دکتر میرمحمد سید عباس زاده، جواد امانی، هیمن خضری و قاسم پاشوی تدوین شده است. این کتاب نخستین کوشش جهت معرفی تکنیک حداقل مربعات جزئی یا PLS به جامعه تحقیقی کشور محسوب می‌شود. تکنیک حداقل مربعات جزئی چون بسیاری از پیش فرض‌های تکنیک مدل‌یابی معادلات ساختاری را ندارد بنابراین در جوامع آکادمیک و بویژه مدیریت و علوم رفتاری جای خود را پیدا کرده است. مقدمه کتاب برای دانلود قرار داده شده است. همچنین اصل کتاب نیز از کتابخانه سایت کتابیران قابل خریداری است. در مجموع منبع خوبی برای یادگیری به نظر می‌رسد.

جواد امانی از پژوهشگران فعالی است که بسیاری از دستاوردهای علمی خود را به رایگان در اختیار پژوهشگران این پایگاه قرار داده است. امانی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی از دانشگاه تهران و رتبه نخست آزمون نهائی دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه تبریز می‌باشد. مطالعات این پژوهشگر در زمینه تکنیک‌های جدید مدل‌یابی معادلات ساختاری و حداقل مربعات جزئی برای دانشجویان مدیریت و علوم رفتاری بسیار حائز اهمیت است. همچنین روش کار با نرم‌افزار AMOS نیز توسط وی منتشر شده که به رایگان از طریق پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر قابل دسترس است. برای مطالعه بیشتر مدل یابی معادلات ساختاری با نرم‌افزار AMOS را بنگرید.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله