سیستم پردازش معاملات (ترجمه مقاله)

ترجمه مقاله سیستم پردازش معاملات (TPS) به زبان پارسی به صورت تخصصی در قالب فایل ورد توسط پایگاه پارس‌مدیر

سیستم پردازش معاملات ترجمه Transaction processing system است که گاهی سیستم پردازش تراکنش نیز گفته می‌شود.

ترجمه چکیده مقاله سیستم پردازش معاملات

سیستم‌های پردازش معاملات توزیع شده باید وظایفی نظیر همزمانی، بازیابی، و همتاسازی را مدیریت نمایند. یک روش برای بالا بردن کارایی و اعتبار آنها، افزایش پیمانه‌ای بودن نرم‌افزار است که بدین معناست که اجزای مجزا باید در فضاهای آدرس جداگانه اجرا شوند تا اینکه تفکیک سخت افزاری امکانپذیر شود. این ساختار مزایایی پدید می‌آورد ولی نیاز به خدمات ارتباطی پردازش داخلی (IPC) موثر دارد. ما در تحقیق مان ،که در دانشگاه پوردو انجام شد، جهت پشتیبانی از ارتباطات موثر در معماری‌های قراردادی نظیر حافظه ی مجازی، ماشین‌های تک پردازشگر بدون هیچگونه پشتیبانی خاص سخت افزار  IPC، مکانیزم‌ها و الگوهایی را بررسی نموده ایم. برخی از کامپیوترهای بزرگ، دستیار سخت افزاری دارند که می‌توان بطور همزمان به بیش از یک فضای نشانی دسترسی داشت.

سیستم پردازش معاملات  روشی مبتنی بر فناوری اطلاعات جهت یکپارچه‌سازی بخش‌های مجزای یک سیستم کاری است. منظور از معامله یا تراکنش Transaction همان فعالیت‌های کاری می‌باشد. سیستم‌های پردازشی تعاملی یا  از اولین سیستم‌هایی هستند که با ورود رایانه‌ها به سازمان شکل گرفتند.

این سیستم‌ها، جایگزین روش دستی می‌شوند و امور ساخت یافته‌ای مانند: نگهداری سوابق، کنترل انبار، محاسبه حقوق و دستمزد و غیره را انجام می‌دهند. تاکید این سیستم بر پردازش حجم عظیمی از داده‌ها است و از این طریق کاهش هزینه‌های عملیات را در سازمان به همراه دارند. این سیستم‌ها به مدیریت سازمان در امر تصمیم‌گیری کمک فراوانی می‌کنند.

انواع سیستم‌های پردازش معاملات

در کل، دو نوع سیستم پردازشی تعاملات (TPS) وجود دارد:

سیستم‌های پردازشی بهنگام: در این نوع سیستم‌ها، ارتباط مستقیمی بین کاربر و برنامه‌های کاربردی وجود دارد. کاربر، داده‌های مربوط به یک عمل یا معامله را وارد سیستم می‌کند و برنامه در مورد آن معامله به کاربرپاسخ می‌دهد. در این نوع پردازش، بین ورود داده ها، پردازش، به هنگام نمودن داده‌های ذخیره شده و ارائه گزارش بر اساس آن، فاصله زمانی وجود ندارد.

سیستم‌های پردازش دسته ای: در این سیستم‌ها، داده‌های وارده به یک سیستم، در یک عملیات با فایل تشکیل گروه می‌دهند و یکجا پردازش می‌شوند. بعنوان مثال،در یک سیستم پردازش انبار، تمام کالاهای وارده و صادره دریک چارچوب زمانی مشخص، فرضا در یک روز معین،در یک گروه قرار گرفته، سپس بر حسب شماره کالا مرتب شده و یکجا پردازش می‌شوند.

سیستم پردازش معاملات یک سیستم اطلاعات است که از طریق رویه‌ها و پردازش اطلاعات بر روی فعالیت‌های روزانه و تبادلات سازمان، کنترل عملیاتی اعمال می‌کنند. سیستم‌های پردازش مبادلات یکی از انواع سیستم‌های اطلاعات سازمانی هستند که سازمان را پشتیبانی اطلاعاتی می‌کنند. سیستم‌های پردازش مبادلات اصلی‌ترین ارکان مدیریت فناوری اطلاعات هستند که بدون وجود آنها، ایجاد سیستم‌های اطلاعات پشتیبان تصمیم‌گیری مانند سیستم اطلاعات مدیریت، سیستم‌ پشتیبانی از تصمیم و. .. کاری بیهوده است. این سیستم‌های اطلاعات، رکورد‌های اطلاعات مربوط به عملیات صف و ستاد سازمان را جمع‌آوری، پردازش و ذخیره می‌کند و آنها را در شکل مستندات، گزارش‌ها و یا اطلاعات اولیه سیستم‌های اطلاعات پشتیبان تصمیم‌گیری ارائه می‌کنند.

پایان‌نامه لاتین سیستم پردازش معاملات

Communication Facilities for Distributed Transaction-Processing Systems

Distributed transaction-processing systems must manage such functions as concurrency, recovery, and replication. One way to improve their efficiency and reliability is to increase software modularity, which means the separate components should execute in separate address spaces to permit hardware-enforced separation. This structure offers advantages but demands efficient interprocess communication (IPC) services. In our research at Purdue University, we are investigating mechanisms and paradigms for efficient communication support in conventional architectures, such as virtual-memory, single-processor machines with no special IPC hardware support. (Some mainframes have hardware assistance where more than one address space can be accessed at the same time.).

دانلود مقاله سیستم پردازش مکانیزه

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله