رتبه گوگل

رتبه گوگل (Google page rank) یک شاخص کلیدی عملکرد در بازاریابی دیجیتال و ابزاری برای پایش برونداد عملیات بازاریابی محتوایی است. با استفاده از گوگل پیج رنک می‌توانید رتبه سایت خود در گوگل را شناسائی کنید. برای استفاده از این ابزار در سایت خود کد مورد نظر را در بخش مناسبی از سایت کپی کنید.

بلاگرها باید از کد مورد نظر در قالب وبلاگ خود استفاده کنند. رتبه گوگل در کنار رتبه الکسا دو ابزار سنتی در حوزه ارزیابی وب‌سایت‌ها هستند. بطور کلی همیشه کابران و مدیران وب سایت‌ها دوست دارند امتیاز خود را در سیستم رتبه‌بندی گوگل و الکسا بدانند. بنابراین بهبود این امتیاز برای کاربران و صاحبان کسب‌وکار از اهمیت بالایی برخوردار است.

اولین چیزی که این روزها به‌عنوان رتبه سایت‌ها مطرح است Pagerank گوگل است. گوگل امتیازی را بین ۰ تا ۱۰ به سایت‌ها و صفحات داخلی آنها می‌دهد که هر قدر این امتیاز بالاتر باشد نشان از مهم بودن سایت دارد. این امتیاز بندی تقریبا هر ماه یکبار یا دو بار توسط گوگل بازبینی شده و تغییر می‌کند. برای اینکه امتیاز پیج رنک سایت‌های مختلف را در حین باز کردن آن سایت مشاهده کنید می‌توانید به آدرس pagerank.net مراجعه کنید و آدرس صفحه مورد نظرتان را وارد کنید تا امتیاز آن را به شما اعلام کند. راهکارهای متعددی برای بهبود این امتیاز وجود دارد که در ادامه این مقاله به تشریح آن پرداخته می‌شود.

مشاهده رتبه گوگل

اهمیت رتبه گوگل در بازاریابی محتوایی

تمرکز بر یک حوزه در وب سایت

تولید محتوای جدید : از کپی کردن مطالب سایت‌های دیگران پرهیز کنید.

تولید محتوای روزانه : بطور مستمر تولید محتوا کنید و خسته نشوید.

برقراری ارتباط مناسب بین صفحات : کلمات کلیدی هر صفحه را به صفحات دیگر سایت خود لینک دهید.

عدم برقراری لینک‌های برگشتی : نیازی نیست با سایت‌های ضعیف تبادل لینک کنید.

در سایت‌های پربازدید مانند شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های پرپازدید لینک خود را بگذارید.

متاتگ‌های کلیدی سایت را با دقت تکمیل کنید.

تولید محتوای جدید در راس همه امور قرار دارد. محتوای جدید شامل نوشته، تصویر، اینفوگرافیک و ویدیو می‌باشد. سعی کنید مطالب روز را براساس هدف خود و نیاز مشتریان شناسایی کنید. محتوایی با رعایت اصول بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) تولید کنید. حتما طرح و تصاویری را تولید کنید و در محتوای خود منتشر کنید که دسته اول و جدید باشد. عکس بگیرید یا طرحی را در برنامه‌های طراحی ترسیم کنید. این عکس نباید قبلا در اینترنت موجود بوده باشد. با رعایت اصول بازاریابی ویدیویی برای محتوای خود از ویدیوهای مرتبط استفاده کنید. تهیه ویدیوی دسته اول بسیار مهم و کاربردی است. اگر این اصول را رعایت کردید و روزانه سه تا ده مطلب جدید با این ویژگی‌ها تهیه کردید یقین بدانید کمتر از یک ماه در صفحه اول گوگل خواهید بود.

نتیجه‌گیری

دلیل اهمیت رتبه سایت در گوگل را می‌توان در آمار و ارقام ارائه شده از طرف شرکت‌های معتبر تحلیل موتورهای جستجو مشاهده کرد. گوگل پادشاه مطلق همه موتورهای جستجو است و در میان کاربران محبوبیت فوق العاده‌ای دارد. به همین دلیل است که افرادی که فعالیت‌های سئو سایت را انجام می‌دهند بیشتر تمایل دارند که رتبه گوگل را بهبود دهند تا موتورهای جستجوی دیگر! با این حال، برخی از مدیران سایت‌ها ترجیح می‌دهند که شانس خود را برای بهبود رتبه در موتورهای جستجوی دیگر به غیر از گوگل امتحان کنند. زیرا کسب رتبه خوب ساده تر انجام می‌شود ولی عملا سود چندانی مخصوصا برای وب سایت‌های ایرانی نخواهد داشت.

با استفاده از گوگل آنالایتیکس می‌توان مدیریت بهتری در زمینه امتیاز گوگل و افزابش ترافیک سایت داشت. مهمترین دلیل اهمیت بودن در رتبه اول گوگل و بازدید گرفتن از آن، در درجه اول کم هزینه بودن آن است. حقیقت این است که هزینه‌ای که صرف سئو می‌کنید در بلندمدت کمتر از هر نوع بازاریابی دیگری ست. و البته پایدارتر از  تمام آنهاست. همچنین، با افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل در کلمات و عبارات مناسب و مرتبط، مخاطبینی را  به سمت سایت خود می‌کشانید که دقیقا مورد نیاز شما هستند.  خریداران محصولات و یا خدمات شما .  به همین علت، کسب بازدید از گوگل بیشترین بازدهی را نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله