اثربخشی بازاریابی

اثربخشی بازاریابی چیست؟

منبع: اثربخشی بازاریابی نوشته گلدسون و اگوستین، ترجمه و تفسیر فروغ عسکری نشر الکترونیک پارس مدیر

مفهوم اثربخشی بازاریابی بسیار مورد بررسی قرار گرفته است زیرا با شاخص‌های کلیدی موفقیت شرکت عجین است. کاتلر اثربخشی بازاریابی را به عنوان بهبود عملکرد در نحوه بازاریابی در بازار با هدف بهینه سازی هزینه های بازاریابی خود برای دستیابی به نتایج بهتر حتی برای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعریف می کند. با توجه به فضای رقابت جهانی و تغییر و تحولاتی که با شتاب در جهان امروز رخ می دهد. شرکت ها برای حفظ بقای خود دست به اقداماتی می زنند یا شرایط را برای اثربخش کردن عملکرد واحد ها یا بخش های خود مهیا می سازند.

ابعاد اثربخشی بازاریابی

چهار بعد اصلی اثربخشی بازاریابی عبارتند از:

(۱) شرکت : هر شرکت در محدوده خاصی عمل می کند. عوامل سازمانی برای اثربخشی بازاریابی به اندازه شرکت، بودجه و توانایی آنها برای تغییر سازمانی تعیین می شود. در این محدوده، بازاریابان با پنج عامل که در این مقاله شرح داده شده است، عمل می کنند.

(۲) رقابت : هر شرکتی در یک محیط رقابتی با رقبای متعدد فعالیت می کند. در دنیای ایده آل، بازاریابان اطلاعات کاملی درباره نحوه عملکرد آنها و همچنین نحوه عملکرد رقبا خود دارند. در بسیاری از صنایع، اطلاعات بازاریابی رقابتی سخت قابل حصول است.

(۳) مشتریان : درک و استفاده از تصمیم مشتریان در تصمیم گیری های خرید می تواند به بازاریابان کمک کند تا اثربخشی بازاریابی خود را بهبود بخشند. گروه های مصرف کننده به شیوه ای مشابه عمل می کنند که منجر به تقسیم آنها می شود. بر اساس این بخش ها، آنها بر اساس نحوه ارزش گذاری صفات یک محصول و نام تجاری، در مقایسه با قیمت پرداخت شده برای محصول، انتخاب می کنند. مصرف کنندگان ارزش اطلاعات برند را از طریق اطلاعات ایجاد می کنند. اطلاعات از طریق بسیاری از منابع، از قبیل تبلیغ، کلمه ای از دهان و در کانال (توزیع) که اغلب با قیف خرید مشخص شده است، دریافت می شود.

(۴) عوامل خارجی : عوامل خارج از کنترل فوری ما وجود دارد که می تواند تأثیرات فعالیت های بازاریابی ما را تحت تأثیر قرار دهد. این می تواند شامل آب و هوا، نرخ بهره، مقررات دولتی و بسیاری دیگر باشد.

درک تاثیر این عوامل می تواند به مصرف کنندگان کمک کند تا شرکت بتواند برنامه هایی را طراحی کند که بتوانند از این عوامل استفاده کنند یا خطر این عوامل را کاهش دهند.

عوامل موثر بر میزان اثربخشی بازاریابی

پنج عامل عوامل موثر بر میزان اثربخشی بازاریابی که بازاریابان می توانند به آن دست یابند عبارتند از:

(۱) استراتژی بازاریابی : بهبود کارآیی بازاریابی می تواند با استفاده از استراتژی بازاریابی برتر به دست آید. با قرار دادن محصول یا نام تجاری به درستی، محصول / نام تجاری در بازار موفق تر از محصولات / مارک های رقبا خواهد بود. حتی با بهترین استراتژی، بازاریابان باید برنامه های خود را به درستی اجرا کنند تا نتایج فوق العاده ای به دست آورند.

(۲) بازاریابی خلاق : حتی بدون تغییر در استراتژی، خلاقیت بهتر می تواند نتایج را بهبود بخشد. معرفی مفهوم جدید خلاق در یک سازمان می تواند سرعت رشد را افزایش دهد.

(۳) بازاریابی اجرایی : با بهبود نحوه بازاریابی به بازار، آنها می توانند بدون تغییر راهبرد و یا اجرای خلاقانه خود نتایج قابل ملاحظه ای به دست آورند. در سطح آمیخته بازاریابی، بازاریابان می توانند با تغییرات کوچک در هر یا هر ۴P (محصول، قیمت، محل و ارتقاء) بدون ایجاد تغییر در موقعیت استراتژیک، اقدام به بهبود عملکرد خود کنند.

(۴) زیرساخت بازاریابی. بهبود کسب و کار بازاریابی می تواند به سود قابل توجهی برای شرکت منجر شود. مدیریت آژانس ها، بودجه بندی، انگیزه و هماهنگی فعالیت های بازاریابی می تواند به افزایش رقابت و بهبود نتایج منجر شود.

(۵) عوامل خارجی : به طور کلی، از کنترل بازاریابان، عوامل خارجی یا خارجی نیز بر نحوه بازاریابی تاثیر می گذارند. استفاده از فصلی، منافع یا محیط نظارتی می تواند به بازاریابان کمک کند تا اثربخشی بازاریابی خود را بهبود بخشد.

جمع بندی بحث اثربخشی بازاریابی

مفهوم اثربخشی بازاریابی به طور گسترده مورد بحث و بررسی قرار گرفته است زیرا ارتباط قوی آن با بسیاری از نتایج ارزیابی سازمانی مانند رشد پایدار، دراز مدت، افزایش رضایت مشتری، مزیت رقابتی و جهت گیری قوی بازاریابی است. اگرچه، پژوهشگران مربوطه مطالعات تجربی را در مورد مفهوم اثربخشی بازاریابی انجام داده اند، اما تعداد اندکی از مفهوم سازه وجود دارد.

مقیاس اثربخشی بازاریابی کاتلر پنج جزء دارد، از جمله: فلسفه مشتری، سازمان بازاریابی یکپارچه، اطلاعات بازاریابی کافی، جهت گیری استراتژیک و کارایی عملیاتی. ضروری است شناسایی اهمیت مطالعه بازار، شناخت فرصت های متعدد، انتخاب مناسب ترین بخش های بازار برای کارکردن و تلاش برای ارائه ارزش برتر برای برآورده ساختن نیازها و خواسته های مشتری مورد نظر باشد.

دانلود پرسشنامه اثربخشی بازاریابی کاتلر

دانلود پرسشنامه اثربخشی بازاریابی با ویرایش جدید همراه با پنج بعد با روایی و پایایی و منبع‌شناسی فارسی و لاتین

3000 تومان – خرید