مقاله بیس مدیریت

مقاله بیس Base Paper به مقاله‌ای گفته می‌شود که در یک مجله معتبر منتشر شده و از آن برای انتخاب موضوع پایان‌نامه استفاده می‌شود. استفاده از مقاله بیس یک شیوه اصولی در مباحث روش تحقیق علمی است اما استفاده از آن در ایران کاملاً دگرگون شده است.

در قرائت ایرانیزه منظور از مقاله بیس مقاله‌ای است که دانشجویان از آن به عنوان یک استاد راهنما استفاده می‌کنند. یعنی عنوان، روش تحقیق، پرسشنامه و تحلیل داده‌ها کاملا براساس این مقاله انجام می‌شود. در این شیوه دانشجو از یک پژوهشگر به یک مترجم صرف تبدیل می‌شود. حتی اگر مقاله در صنعتی کاملاً متفاوت در کشوری کاملاً بیگانه انجام شده باشد باید از همان پرسشنامه، همان حجم نمونه و همان روش‌ها استفاده شود. انتقاد به این روش زیاد است اما نظر به اینکه دانشجویان مجبور هستند دستور اساتید را اجرا کنند در این آموزش کوشش شده است تا شیوه انتخاب یک مقاله بیس خوب تشریح شود.

ویژگی‌های یک مقاله بیس خوب

مقاله مبنا باید دست کم ویژگی‌های زیر را داشته باشد تا دانشجو در مسیر انجام پایان‌نامه دچار مشکل نشود:

  • در یک پایگاه علمی و معتبر نمایه شده باشد.
  • مربوط به سال جاری میلادی باشد.
  • دارای مدل و فرضیه باشد.
  • پرسشنامه مورد استفاده در آن پیوست شده باشد.
  • جامعه، نمونه و روش نمونه‌گیری در آن مشخص باشد.

منظور از پایگاه‌های علمی و معتبر عبارتند از:

همچنین مقالات مبنا باید طوری انتخاب شوند که با فضای سازمان مورد مطالعه نزدیک باشند. از منظر موضوعی نیز دو نکته باید رعایت شود:

  • موضوع مقاله کاملاً جدید و غیرتکراری باشد.
  • موضوع مقاله قدیمی اما با نگاهی نو باشد.

همیشه دستیابی به یک موضوع کاملاً نو و جدید دشوار است بنابراین گاهی باید به موضوعات قدیمی با نگاهی نو نگریست.

دریافت مقاله بیس از پارس‌مدیر

برای دریافت جدیدترین مقالات مبنای مدیریتی از سایت‌های معتبر می‌توانید با پارس مدیر مکاتبه کنید. در صورت عدم تصویب عنوان در شورای پژوهشی واحد، دانشجویان می‌توانند بار دیگر فرایند فوق را ادامه دهند تا درنهایت عنوان پایان‌نامه‌شان مورد تایید قرار گیرد.

ویژگی‌های مقاله بیس: مربوط به سال جاری، همراه با مدل و فرضیه، از سایت ساینس دایرکت یا امرالد

پس از خرید فیش مقاله بیس برای مدیریت کارآفرینی با ما به آدرس ایمیل Parsmodir@gmail.com ارتباط برقرار کنید.

خلاصه و جمع‌بندی

مقاله بیس یا پایه یک مقاله با ویژگی‌های متمایز است که برای نوشتن پایان‌نامه مدیریت و پروپوزال مدیریت، به عنوان مبنای نظری و مدل در نظر گرفته می‌شود. رشته گرایش هایی مانند مدیریت دولتی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی و حسابداری به لحاظ جنبه‌های تئوریک خود نیاز به منابعی دارند. این منابع باید از پایه و بیس یک چارچوب نظری مشخص داشته باشد. به این ترتیب پژوهشگر می‌تواند به واسطه تاکید و تکیه بر آن، نظر اساتید و گروه پیرامون عنوان پایان‌نامه کسب کند.

دسترسی به مقالات بیس رشته مدیریت یکی از سخت ترین کارهایی است که دانشجویان معمولا با آن روبرو هستند. در کلاس درس اساتید تاکید دارند اگر قرار است کار پایان‌نامه و یا تحقیقی را انجام دهید حتما باید کار شما بر اساس مقاله بیس باشد.اما دسترسی به منابع علمی از یک سو و از سوی دیگر زمان بر بودن انجام جستجو برای دانشجویان می‌تواند موانعی باشد که محقق و یا دانشجو باید صرف یافتن مقالات بیس مناسب نماید.

مقاله بیس خوب دارای خصوصیات و ویژگی‌های مشخصی است. این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا موضوع مورد نظر در یک جامعه آماری جدید به خوبی پیاده شودد. از طرف دیگر مقاله بیس باید حتما دارای مدل پژوهشی و فرضیه باشد. به این ترتیب با مطالعه آن می‌توان به جزییات کار انجام شده پی برد. مقاله مبنا دقیقا می‌تواند چراغ راه محقق باشد. زیرا با توجه به گامهای انجام شده توسط پژوهشگر پیشین، می‌ توان پژوهش جدید را در جامعه جدید با مدل پژوهش آزمایش شده و حتی پرسشنامه محقق قبلی به اجرا رساند. بدون شک ارزش یک مقاله مبنای خوب بسیار بالاست.

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله