کاربرد منطق فازي در مديريت

کاربرد منطق فازي در مديريت ؛ Fuzzy Logic

مفهوم منطق فازي

منطق فازي گونه اي بسيار مهم از منطق است که توسط استاد ايراني پروفسور دکتر لطفي زاده در سال ۱۹۶۵ مطرح شد و به‌طور جدي در مقابل منطق دودويي ارسطويي قرار گرفت. منطق فازي که در فرهنگ لغت شرايط عدم قطعيت و نامعلوم تعريف شده است، معتقد است ابهام در ماهيت علم است. پروفسور لطفي زاده اينطور استدلال کرد که بشر به وروديهاي اطلاعاتي دقيق نيازي ندارد بلکه قادر است تا کنترل تطبيقي ميان اطلاعات موجود انجام دهد. بنابراين، اين منطق در ابتدا به‌عنوان روشي براي پردازش اطلاعات معرفي شد و برخلاف منطق ارسطويي به جاي پرداختن به صفر و يک، از صفر تا يک را مورد بررسي و تحليل قرار مي‌دهد و بر مفهوم درستي نسبي، دلالت مي‌کند. بدين صورت به اعمال و طرز فکر آدميان بيشتر نزديک مي شود.

لطفي زاده نام فازي را روي اين مجموعه هاي گنگ يا چند ارزشي قرار داد. مجموعه هايي که اجزايشان با درجات مختلف به آنها تعلق دارند. نظير افرادي که ميزان رضايت خود را از مجموعه کار با درجات مختلف خيلي راضي، راضي، بي تفاوت و ... بيان مي کنند. حال با اين توصيفات اگر از ما پرسيده شود منطق فازي چيست شايد ساده ترين پاسخ بر اساس شنيده ها اين باشد که يک نوع منطق است که روش هاي نتيجه گيري در مغز بشر را جايگزين مي کند. کاربرد منطق فازي گسترده است بنابراين در ادامه بر کاربرد منطق فازي در مديريت تاکيد مي‌شود.

دانلود رايگان مجموعه مقاله اصلي کاربرد منطق فازي دکتر لطفي زاده


مقاله کاربرد منطق فازي در مديريت

مقاله‌هاي کاربرد منطق فازي در مديريت براي درک استفاده از منطق فازي در زمينه‌هاي مختلف مديريت گردآوري شده است. همچنين روشهاي AHP, ANP و الگوريتم ژنتيک که آموزش آنها نيز در سايت موجود است برگرفته از منطق فازي است. مجموعه مقاله کاربرد منطق فازي در مديريت را از پارس‌مدير به صورت تمام متن به رايگان دانلود کنيد.

کاربرد منطق فازي در بازاريابي، تمام متن و رايگان

کاربرد منطق فازي در مديريت بازار، تمام متن و رايگان

کاربرد منطق فازي در حسابرسي، تمام متن و رايگان

کاربرد منطق فازي در حسابداري، تمام متن و رايگان

کاربرد منطق فازي در سيستم‌هاي اطلاعات مديريت، تمام متن و رايگان

کاربرد منطق فازي در سازمانهاي چابک، تمام متن و رايگان

دانلود رايگان مجموعه مقاله کاربرد منطق فازي

رمز مقالات کاربرد منطق فازي : parsmodir.com

ترجمه مقاله منطق فازي 2011

مقاله لاتين منطق فازي 2011 با ترجمه

مقاله لاتين منطق فازي و ترجمه آن به همراه ده مقاله منطق فازي 2011 براي فروش موجود است
قيمت مقاله لاتين منطق فازي با ترجمه: ۵ هزار تومان
براي ارسال سفارش با آدرس Parsmodir@gmail.com مکاتبه کنيد يا روي ثبت سفارش کليک کنيد.

پايان نامه تصميم گيري فازي

تحليل تصميم گيري فازي

تحليل پروژه‌های فازی توسط تيم تخصصي پارس‌مدير پذيرفته مي‌شود. براي مشاوره تکميل پروژه‌هاي تصميم‌گيري چندمعياره و منطق فازي با ما به آدرس پست الکترونیک Parsmodir@gmail.com مکاتبه کنيد يا روي ثبت سفارش کليک کنيد.

شماره تماس پشتيباني : 09374672393

Copyright © Arash Habibi - Parsmodir.com