پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر
تحلیل آماری پروژه‌های مدیریت و مهندسی صنایع

تحلیل آماری مدیریت تحلیل GIS پایان نامه مدیریت
ارسال پیام
کانال تلگرام پارسمدیر

زبان دکتری سراسری مدیریت

آزمون دکتری مدیریت

راهنمای آزمون زبان دکتری سراسری مدیریت

همان طور که مستحضر هستید در کنکور دکترای سال 96 تغییراتی اعمال شده است و زبان که بیشتر شامل مطالب عمومی می باشد جزء دروس آزمون کتبی قرار گرفته است. در این مرحله متقاضیان از کلیه رشته ها می توانند شرکت نمایند و محدودیت رشته و گرایشی وجود ندارد. اما با توجه به نظر قبولین سالهای قبل و کارشناسان و متخصصین این حوزه مشخص شده که با وجود 1 واحدی بودن این درس در کنکور دکترا، این درس ظریب مخفی دارد و برای آنانی که تسلط مناسبی بر مطالب حوزه زبان عمومی داشته باشند، امتیازی محسوب می گردد وبرای آنانی که ضعفی در این زمینه دارند می تواند عاملی در جهت برتری رقبا به حساب آید. اما برای تقویت این درس جهت داشتن ضریبی بالا در کنکور دکترا مطالعه چه کتبی بهتر است . با توجه به اینکه بیشتر مطالب آمده در سوالات ادوار پیشین لغات و خواندن و درک مطلب بوده است کتب زیر جهت آمادگی متقاضیان معرفی می گردد.

کتاب های عمومی زبان

1. سری کتب (Vocabulary in Use) این دسته کتب جزو کتب عمومی برای یادگیری لغت بوده و کلا برای هر کس که می خواهد دایره لغاتش گسترده تر گردد ، توصیه می شود .

2. کتاب (Common Mistakes in English) برای آشنایی با حروف اضافی که همراه با کلمات می آیند و نیز از بین بردن اشتباهات رایج در زبان انگلیسی مفید و مناسب می باشد .

3. سری کتب 3 جلدی (Oxford Word Skill) با توجه به اینکه این 3 سری کتب لغات جامع و کامل و به روزی دارد ، می توانند خود آموز مناسبی برای کسانی باشند که قصد تقویت مکالمه خود یا سفر به خارج از کشور را دارند .

4. کتب (Read This) اینها هم 3 سری کتب هستند که می توانند برای آمادگی جهت شرکت در کلاس های آیلتس و تافل مناسب باشند . دارای یک سری(Reading) های به روز و مفید همراه با سی دی هستند . برای کسانی توصیه می شوند که قصد دارند در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کنند ، ولی احساس می کنند، برای شرکت در دوره های مذکور قوی نیستند.

کتاب های زبان عمومی

کتاب های تخصصی زبان مدیریت

1. فرهنگ تخصصی مدیران ، فرهنگ لغتی جامع و کاربردی برای کلیه مدیران و دانشجویان مدیریت . نوشته دکتر ناصر فقهی فرهمند . همراه با سر واژه های رشته مدیریت .

2. فرهنگ و اصطلاحات مدیریت و حسابداری (فارسی به انگلیسی) ، مناسب برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کسانی که می خواهند خود مقاله هایشان را ترجمه کنند. و با اصطلاحات مدیریتی آشنا شوند.

3. فرهنگ و اصطلاحات مدیریت و حسابداری (انگلیسی به فارسی) ، مناسب برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کسانی که می خواهند خود مقاله هایشان را ترجمه کنند. و با اصطلاحات مدیریتی آشنا شوند.

1.کتاب 504 واژه : این کتاب به 2 نوع ؛ با ترجمه فارسی و بدون ترجمه در پایگاه پارس مدیر موجود است.

توصیه می شود داوطلبانی که تسلط خوبی به حوزه زبان دارند از کتاب اورجینال استفاده نمایند. نکته اینکه مطالعه لغات آمده از آخر کتاب فراموش نگردد. خیلی از دواطلبین آن بخش را نادیده می گیرند ولی بیشتر مطالب از آن قسمت کتاب می آید.

2. کتاب (Essential Words For Toefl) می باشد؛ همانند مورد اول این کتاب نیز به دو صورت پایگاه پارس مدیر موجود می باشد.

البته به داوطلبینی که در زبان در حد متوسط قرار دارند، توصیه می شود چون مطالب این کتاب و کتابی که در بند بعدی بدان اشاره خواهد گردید سنگین می باشد، ابتدا کتاب 504 واژه را مطالعه نمایند، بعد به مطالب این کتاب و کتب بعدی بپردازند.

3. کتاب (1100 Words) می باشد؛ این کتاب هم به 2 صورت در پایگاه پارس مدیر موجود می باشد.

برای تقویت بهتر این بخش ( خواندن) سری کتب (Read this) که کلا شامل متون (خواندن) می باشد نیز توصیه می گردد.

برای تقویت بخش گرامری زبان؛
برای داوطلبین 3 کتاب؛
1. کتاب 2 جلدی زبان عمومی پوران پژوهش
2. کتاب گرامری جامع عباس فرزام
3. کتاب گرامر Betty Azar
توصیه می گردد.

برای تست زنی کتاب Preparation for TOEFL Test توصیه می گردد.

البته در صورت استقبال متقاضیان این کتب نیز بصورت فایل pdf در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدارک زبان برای زبان دکتری سراسری مدیریت

در اینجا یک سری نکات کلیدی برای موفقیت در آزمون تخصصی و مصاحبه دکترای سراسری مطابق با آخرین تغییرات آورده شده است. همانطور که می دانیم کنکور دکترای دانشگاه سراسری به 3 بخش آزمون پایه- آزمون تخصصی و مصاحبه تقسیم بندی شده است. درباره آزمون پایه مختصری در بخش زبان دکتری سراسری توضیح دادیم.

در آزمون پایه رشته مدیریت؛ زبان – استعداد تحصیلی – دروس تخصصی که شامل مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی، تئوری مدیریت و... می باشد. آزمون تخصصی شامل دروسی و منابع رشته موردنظر متقاضی پس از قبولی در مرحله اول(آزمون پایه) می باشد. در واقع مثلا اگر شما گرایش بارزگانی بین الملل را انتخاب نمائید. از سوی دانشگاهی که اقدام به انتخاب آن نموده اید آزمونی از منابعی که متعاقبا از سوی دانشگاه و سازمان سنجش اعلام می گردد قرار خواهید گرفت.

مرحله سوم مصاحبه می باشد. این مرحله برای خیلی ها که تمرکز بیشترشان بر روی مطالعه بوده است، بسیار مهم می باشد. اولین شرط مهم و اساسی برای مصاحبه داشتن مدرک زبان معتبر می باشد. که برای دکترای سراسری یکی از آزمون ها Tofel ، Ielts ، MSHE یا TOLIMO معتبر می باشد. برای مطالعه و شرکت در هر آزمون یک سری کتب و بسته هایی معرفی شده و ارائه می گردیده اند.

تهیه و تنظیم: نسیم حسین زاده نصرتی

کتاب‌های پربازدید پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر

تافل ibt زبان gre زبان پاتریک مانتانا پایان نامه مدیریت کپسول زبان
کتاب تافل ibt کتاب تافل gre مدیریت پاتریک مانتانا کتاب 504 واژه کپسول زبان

دانلود پاسخنامه سوالات آزمون زبان دکتری مدیریت متمرکز دانشگاه سراسری

پاسخنامه کامل زبان ۱۳۹۰

پاسخنامه کامل زبان ۱۳۹۰

پاسخنامه کلیدی زبان ۱۳۹۱

پاسخنامه کلیدی زبان ۱۳۹۱

پاسخنامه کلیدی زبان ۱۳۹۲

پاسخنامه کلیدی زبان ۱۳۹۲

پاسخنامه کامل زبان ۱۳۹۳

پاسخنامه کامل زبان ۱۳۹۳

آمادگی دکتری مدیریت

پک آمادگی دکتری مدیریت

زبانکده مجازی پارس‌مدیر

زبانکده پارس‌مدیر

ترجمه تخصصی متن مدیریت و مهندسی صنایع

آزمون تافل

ترجمه متن و مقاله انگلیسی به فارسی، تمام گرایش های مدیریت و مهندسی صنایع

تلفن تماس: ۰۱۱۵۲۱۶۷۱۷۲

مدیر واحد ترجمه؛ سمیه زارعی: 09333480065

آدرس مکاتبه: Tarjommeh@gmail.com

ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی

گروه تخصصی ترجمه زبان پارس مدیر، متشکل از افراد مجرب و دارای مدرک دکتری می باشد.

درباره پارس‌مدیر

درباره پارس‌مدیر

پایگاه علمی-پژوهشی پارس‌مدیر کانون اندیشه پژوهشگران مدیریت و مهندسی صنایع است. آموزش روش تحقیق علمی مدیریت، آموزش نگارش پایان نامه و مقاله، آموزش و لینک دانلود نرم‌افزارهای تخصصی، راهنمای کامل ارشد و دکتری، خلاصه کتاب، پایگاه مقاله مدیریت و زبانکده مجازی در دسترس دانشجویان مدیریت و مهندسی صنایع قرار دارد.

پارس‌مدیر بزرگترین وب سایت ویژه دانشجویان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی مدیریت و مهندسی صنایع است.

پذیرش و انجام تحلیل آماری

پایگاه قابل اعتماد پارس‌مدیر

شماره پشتیبانی: ۴۶۷۲۳۹۳ - ۰۹۳۷ ||| ۶۲۳۲۷۶۰ - ۰۹۱۲

برند پارس مدیر
Copyright © Arash Habibi - Parsmodir.com